لینک های دسترسی

Breaking News

مک‌کینزی: میدان هوایی کابل مصوون است


جنرال فرانک مک کینزی، فرمانده قوماندانی مرکزی اردوی ایالات متحده امروز سه شنبه ۱۷ اگست (۲۶اسد) گفت که وضعیت میدان هوایی بین المللی حامد کرزی را ارزیابی کرده و با رهبران نظامی ایالات متحده که امنیت میدان را تامین کرده اند صحبت کرده است.

آقای مک‌کینزی گفت که کارمندان نظامی ما دربخش کنترول هوایی و زمینی در همکاری با کارمندان وزارت خارجه ایالات متحده در حال افزایش ظرفیت برای حصول اطمینان از خروج مصوون غیرنظامیان و دپلومات‌ها از کابل می‌باشند.

فرمانده قوماندانی مرکزی اردوی ایالات متحده گفت که در حال حاضر میدان هوایی مصوون است و به روی تردد هوایی طیاره‌های ملکی تحت قوانین پرواز بصری نیز باز می‌باشد.

میدان هوایی بین المللی حامد کرزی دو روز پیش، به دلیل تسلط طالبان بر شهر کابل و ورود صدها نفر به داخل میدان هوایی به روی پروازهای ملکی متوقف شد.

آقای مک‌کینزی گفت که در ملاقات با رهبران طالبان به روز یکشنیه به آنان هشدار داده است که در صورت مداخله در روند تخلیه و یا هرگونه اقدام علیه امریکایی‌ها با پاسخ قوی نظامی ایالات متحده مواجه خواهند شد.

فرمانده قوماندانی مرکزی اردوی ایالات متحده گفت : "حفاظت از غیرنظامیان امریکایی و شرکای ما در صدر اولویت من قرار دارد و جهت اطمینان از خروج مصوون و موثر تمام اقدامات لازم را اتخاذ خواهم کرد ".

او افزود که تلاش های سفارت امریکا را در رسیدگی و تخلیه شهروندان امریکایی، شرکا، متقاضیان ویژه خاص مهاجرت و افغان‌های معروض به خطر حمایت کامل می‌کند.

در همین حال ادارۀ هوانوردی ملکی افغانستان روز سه‌شنبه ۱۷ اگست (۲۶ اسد) با نشر خبرنامه‌ای گفت که هنوز هم پروازهای ملکی از میدان هوایی کابل متوقف است و به زودی روند پروازها از این میدان آغاز خواهد شد.

بر اساس معلومات این اداره، کارمندان این میدان هم اکنون مصروف پاکاری و رفع مشکلات تخنیکی در میدان هوایی کابل اند تا پروازهای ملکی از سرگرفته شود.

XS
SM
MD
LG