لینک های دسترسی

Breaking News

اقدامات به منظور مصوون ساختن میدان هوایی کابل تکمیل شده - پنتاگون


میدان هوایی بین المللی کابل در حال حاضر یگانه مسیر خروج شهروندان خارجی و متحدین افغان از افغانستان است

وزارت دفاع ایالات متحده گفته است که یک "سلسله اقدامات را به منظور مصوون ساختن میدان هوایی کابل تکمیل کرده تا خروج کارمندان امریکایی و متحدین آن از افغانستان توسط پرواز های نظامی و ملکی" صورت گیرد.

مقامات نظامی امریکا گفته اند که ایالات متحده، کنترول ترافیک هوایی را در میدان هوایی حامد کرزی به دست گرفته تا انتقال مصوون این افراد تحقق یابد.

در اعلامیۀ تازه نشر شدۀ پنتاگون آمده است که دو روز آینده حضور نظامی قوای امریکایی در کابل به ۶۰۰۰ نفر افزایش خواهد یافت تا تسهیلات کامل به ترافیک میدان هوایی بین المللی کابل فراهم شود.

لوید آستن، وزیر دفاع ایالات متحده، ناوقت یکشنبه به وقت واشنگتن به صدای امریکا تایید کرد که با رسیدن قوای تازه نفس امریکایی، شمار مجموعی قوای این کشور در کابل به شش هزار نفر خواهد رسید.

در این اعلامیه که ناوقت یکشنبه نشر شد آمده است: "در روز های آینده، هزاران شهروند امریکایی که در کابل به سر می برند و کارکنان محلی ماموریت ایالات متحده، از آن کشور بیرون خواهند شد. علاوه بر آن، امریکا پلان دارد تا متحدین افغان را همراه با خانواده های شان، از آن کشور بیرون کند- به ویژه آنعده از شهروندان افغانستان را که بیشتر آسیب پذیر اند."

در عین حال، انتونی بلینکن، وزیر خارجۀ ایالات متحده، گفته است که تحولات در مورد افغانستان را با وزرای خارجهٔ آسترالیا، فرانسه، آلمان و نارویی بحث کرده است.

XS
SM
MD
LG