لینک های دسترسی

Breaking News

زیلینسکی: اروپا با ما بیشتر کمک کند؛ آلمان: کمک‌ها در راه است


ولادمیر زیلینسکی، رییس جمهور اوکراین امروز ۱۱ مارچ (۲۰ حوت) گفت که اتحادیه‌ای اروپایی باید به کشورش معاونت‌های بیشتر فراهم کند.

این در حالی است که رهبران اتحادیهٔ اروپا از روز گذشته به اینسو در فرانسه رسیدگی به پی‌آمد‌های تهاجم روسیه بر اوکراین را به بحث گرفته اند.

رهبران اروپایی امروز تلاش کردند کمک‌‌های مالی به اردوی اوکراین را دو برابر بسازند. آنان ۵۵۰ میلیون دالر اضافی به اردوی این کشور را به بحث گرفتند.

رییس جمهور اوکراین هشدار داده است که وضعیت زیست در داخل اوکراین به سرعت به سوی وخامت در حرکت بوده و فاجعهٔ بشری در حال وقوع است.

او افزود که در سامی، کیف و مناطق دونتسک جریان برق قطع شده است و باشندگان محلی به گاز و آب دسترسی ندارند.

در این حال، آلمان گفته است که قطار‌‌آهن باربری به اوکراین را فعال کرده و معاونت‌ها راهی این کشور جنگ‌زده است.

شرکت دوچی‌بان قطار آهن آلمان این برنامه را پل ریل (شنین براک) خوانده است. در سال‌های ۱۹۴۸ تا ۱۹۴۹ در جریان انسداد شوروی، متحدین زیر این نام به برلین غربی معاونت‌ می‌فرستادند.

این قطار آهن ۳۵۰ تن مواد ضروری، بستر‌های خواب، مواد غذایی آماده، آب آشامیدنی و اقلام طبی را در ۱۵ کانتینر به اوکراین انتقال می‌دهد.

این شرکت گفته است که کمک‌های بیشتر برای روز‌های آینده طرح‌ریزی شده است.

دوچی‌بان گفته است که شبکهٔ از لوژستیک را در خطوط‌آهن و جاده‌ها ایجاد کرده است تا معاونت‌ها را مستقیماً به اوکراین تحویل دهد.

این در حالی است که دفتر حقوق بشر ملل متحد می‌گوید که تا اکنون مرگ ۵۶۴ غیرنظامی، به شمول ۴۱ کودک را در اوکراین تایید کرده است.

این دفتر حقوق بشر گفته است که با آنهم ارقام واقعی ممکن به گونهٔ گسترده بلندتر از آنچه باشد که تایید شده است زیرا دسترسی به ساحات پر‌تنش ناممکن بوده است.

به گزارش دفتر حقوق بشر ملل متحد، اکثریت این افراد در اثر انفجار‌ها، حملات توپ‌خانه‌ای، اصابت راکت‌ها و بمباردمان هوایی کشته شده اند.

این درحالی است که ملل متحد گفته است که تا اکنون بیش از ۲.۵ میلیون اوکراینی به کشورهای دیگر پناه برده اند.

XS
SM
MD
LG