لینک های دسترسی

Breaking News

تهدید ایران: امریکا برای تامین امنیت پمپیو و هوک ماه دو میلیون دالر مصرف می‌کند


وزارت خارجهٔ ایالات متحده می‌گوید که برای فراهم کردن امنیت ۲۴ ساعته برای مایک پمپیو، وزیر خارجهٔ پیشین و براین هوک،‌ نماینده امریکا در امور ایران، ماهانه بیش از دو میلیون دالر مصرف می‌کند.

این وزارت گفته است که تهدیدات جدی و معتبر از ایران متوجه این دو مقام امریکایی است.

وزارت خارجهٔ امریکا در گزارشی به کانگرس گفته است که مصارف حفاظت از این دو مقام پیشین از ماه اگست سال ۲۰۲۱ تا فبروری سال ۲۰۲۲ به ۱۳.۱ میلیون دالر رسیده است.

اسوشیتدپرس به این گزارش دست یافته است که تاریخ آن ۱۴ فبروری بوده و "حساس اما غیرمحرم" عنوان شده است.

پمپیو و هوک، کمپاین حد اکثر فشار ادارهٔ دونالد ترمپ علیه ایران را رهبری کردند و گزارش وزارت خارجه گفته است که از ارزیابی‌های استخباراتی برمی‌آید که تهدیدات علیه این مقامات ثابت مانده و احتمال دارد افزایش یابد.

ادارهٔ امنیت دپلوماتیک وزارت خارجهٔ امریکا بر حسب معمول برای آقای پمپیو پس از آنکه سمت‌اش را ترک کرد، حفاظت ۱۸۰ روزه را فراهم کرد. اما این حفاظت به دلیل تهدیدات خارجی برای ۶۰ روز پی هم تمدید شد.

انتونی بلینکن، وزیر خارجهٔ ایالات متحده به دلیل تهدیدات موجود و نقش آقای هوک در ادارهٔ قبلی در مقابل ایران، امنیت ۲۴ ساعته به او را نیز برای ۶۰ روز پی‌هم تمدید کرد.

تمدید ۶۰ روزهٔ اخیر به زودی پایان خواهد یافت و وزارت خارجهٔ امریکا باید به گونهٔ‌ مشترک با ریاست ملی استخبارات تا تاریخ ۱۶ مارچ تصمیم بگیرند که آیا این بستهٔ حفاظتی را تمدید کنند یا نه.

این گزارش به این دلیل تهیه شده است که بودجهٔ حفاظت ویژه در ماه جون به گونهٔ کامل مصرف خواهد شد و برای تمدید بستهٔ حفاظتی به بودجهٔ جدید نیاز است.

مقامات فعلی ایالات متحده گفته‌اند که موضوع تهدید به این مقامات در جریان مذاکرات هسته‌ای در ویانا بحث شده است؛ جاییکه ایران خواهان رفع تمامی تعزیراتی شده است که دونالد ترمپ آن را بر تهران وضع کرده بود.

این تعزیرات شامل درج نام سپاه پاسداران ایران در فهرست سازمان‌های دهشت افگنی خارجی است که آقای پمپیو و هوک در تصویب آن نقش برجسته داشتند.

XS
SM
MD
LG