لینک های دسترسی

Breaking News

پمپیو: ایران به القاعده پناهگاه فراهم کرده است 


مایک پمپیو، وزیر خارجهٔ ایالات متحده می‌گوید که ایران به رهبران القاعده پناهگاه فراهم کرده است؛ تروریست‌های که می‌خواهند علیه امریکا و متحدین آن حملات را طرح کنند.

در بیانیهٔ وزارت خارجهٔ ایالات متحده به نقل از آقای پمپیو نوشته است که تهران از سال ۲۰۰۵ به اینسو به اعضای القاعده اجازه داده است تا آزادانه با سایر اعضای آن در این کشور در ارتباط باشند و فعالیت‌های مختلف، به شمول دستور حملات، شایعه پراگنی و جمع آوری پول را انجام دهند که قبلاً از افغانستان و پاکستان انجام می‌دادند.

او گفت که وزرات مالیه ایالات متحده در سال ۲۰۱۶ سه عضو ارشد القاعده مستقر در ایران را شناسایی کرده و بر آنان تعزیرات وضع کرد. او افزود که ایران عمداً به این اعضای القاعده، به شمول طیاره ربایان حملات ۱۱ سپتمبر، اجازه داده بود تا از خاک این کشور به افغانستان رفته و در آنجا آموزش ببینند و عملیات‌های شانرا طرح کنند.

آقای پمپیو افزود که القاعده تهدید جدی را متوجه امنیت امریکا و سایر کشورها می‌کند و از همین رو ایالات متحده علیه آن اقدام خواهد کرد.

او عبدالرحمان المغربی و سلطان یوسف حسن العارف را در پی یک فرمان اجرایی منحیث تروریست‌های ویژه بین المللی شناسایی کرد.

وزیر خارجهٔ امریکا همچنان رهبران کندک‌های کردی القاعده را که در مرز میان ایران و عراق فعالیت دارد منحیث تروریست‌های بین المللی شناسایی کرد.

آقای پمپیو علاوه کرد که ایالات متحده برای به عدالت کشانیدن رهبری ارشد القاعده در ایران متعهد است.

برنامه پاداش برای عدالت وزارت خارجهٔ ایالات متحده برای معلوماتی که به موقعیت یا شناسایی عبدالرحمان المغربی منتج شود، هفت میلیون دالر انعام می‌دهد.

او گفت که ایالات متحده برای سرکوب القاعده و ارتباطات آن به ایران، اقدامات لازم را روی دست می‌گیرد.

مایک پمپیو، همچنان با انتشار عکس‌هایی از مقامات ایرانی گفته است که آن‌ها مدام امریکا و اسراییل را تهدید می‌کنند.

آقای پمپیو امروز ۱۲ جنوری (۲۳ جدی) در صفحهٔ تویتراش نوشت: "بیایید درباره ایران صحبت کنیم. مردانی که در این تصاویر هستند، تقریبا هر روز امریکا و اسراییل را تهدید می‌کنند."

وزیر خارجه امریکا در این تویت عکس‌هایی از آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، حسن روحانی رییس جمهور، محمدجواد ظریف، وزیر خارجه و اسماعیل قاآنی قوماندان نیروی قدس سپاه پاسداران را منتشر کرده است.

XS
SM
MD
LG