لینک های دسترسی

Breaking News

بریتانیا به اوکراین پول و میزایل‌ بیشتر می‌فرستد 


صدر اعظم بریتانیا ناوقت چهارشنبه ۲۳ مارچ (سوم حمل) گفت که کشورش برای کمک با اردوی اوکراین در جنگ با روسیه، ۳۳ میلیون دالر و ۶۰۰۰ میزایل اضافی به کیف فراهم می‌کند.

از این کمک نقدی جدید، معاشات نظامیان، پیلوت‌ها و منسوبین پولیس پرداخته خواهد شد.

این کمک اضافی شامل راکت‌های ضد تانک و تسلیحات منفجره است. این در حالی است که قرار است روز پنجشنبه ۲۴ مارچ (چهارم حمل) رهبران ناتو و متحدین آن در نشستی تهاجم و تهدیدات روسیه را به بحث بگیرند.

دفتر بوریس جانسن گفت که او در این نشست از متحدین غربی‌اش خواهد خواست در مقابل اقدامات مسکو سرعت عمل به خرج دهند، حمایت دفاعی قوی به اوکراین فراهم کنند و تعزیرات اقتصادی بر روسیه را دو برابر سازند.

بر اساس معلومات دفتر آقای جانسن، بریتانیا در همکاری با شرکایش در بخش تسلیحات دوربرد و استخبارات نیز به اوکراین کمک فراهم خواهد کرد.

بوریس جانسن با نشر بیانیه‌ای گفت که "ما نمی‌توانیم نظاره‌گر باشیم و روسیه شهر‌ها و شهرک‌های اوکراین را با خاک یکسان کند".

صدر اعظم بریتانیا همچنان افزوده است که جامعهٔ بین المللی این گزینه را دارد که مشعل آزادی را در اوکراین روشن نگهدارد.

بریتانیا پیش از این بیش از ۴۰۰۰ راکت مختلف النوع ضد تانک را به اوکراین فراهم کرده بود.

این کشور همچنان میزایل‌های ضد طیاره، واسکت‌های زره، موزه‌های محاربوی و کلاه‌های نظامی و به ارزش ۴۰۰ میلیون یورو کمک‌های بشری و اقتصادی را به کیف تعهد کرده است.

بریتانیا گفته است که در تلاش برای مقابله با پخش معلومات نادرست در روسیه و اوکراین، ۴.۱ میلیون یوروی اضافی به خدمات جهانی بی بی سی فراهم خواهد کرد.

دفتر آقای جانسن گفته است که بخشی از این کمک‌های نقدی در تحقیقات محکمهٔ بین المللی جرایم در خصوص جرایم جنگی روسیه در اوکراین هزینه خواهد شد.

قرار است در نشست امروزی ناتو ولادمیر زیلینسکی، رییس جمهور اوکراین به گونهٔ‌ مجازی سخنرانی کند. آقای زیلینسکی پیش از این گفته بود که از رهبران غربی توقع دارد تا تعزیرات شان را بر روسیه و تعهد کمک‌های شان را با اوکراین افزایش دهند.

XS
SM
MD
LG