لینک های دسترسی

Breaking News

پنتاگون: نیروهای اوکراینی قوای روسی را عقب رانده اند 


وزارت دفاع امریکا می‌گوید با وجود بمباردمان سه هفته‌ای نیروهای روسی بر اوکراین، نیروهای اوکراینی در شماری از جبهات تحرک تعرضی را در پیش گرفته و برخی از ساحات را از تصرف نیروهای روسی بیرون کرده اند.

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع امریکا امروز ۲۲ مارچ (دوم حمل) به شبکهٔ تلویزیونی سی‌ان‌ان گفت که برخلاف توقع، مقاومت اوکراینی‌ها با میلیون‌ها دالر کمک نظامی غربی، قوی بوده و حال اوکراینی‌ها در برخی از ساحات گاهگاهی به شکل تعرضی عمل می‌کنند.

او افزود: "آنان به دنبال نیروهای روسی می‌روند و آنان را از ساحاتی بیرون می‌کنند که در گذشته در آن حضور داشتند، به ویژه در مایکولیف در جنوب این کشور و ما در جریان چند هفتهٔ گذشته افزایش را در این حرکت مشاهده کرده ایم."

با آنهم، این مقام وزارت دفاع امریکا گزارش‌های مقامات اوکراینی مبنی بر تصرف مجدد یک شهرک از نیروهای روسی را تایید نکرد.

اما آقای کربی افزود که این ادعا با نحوهٔ محاربه و قابلیت‌های را که نیروهای اوکراینی در دسترس دارند، مطابقت دارد.

در مورد نیروی‌های روسی، سخنگوی پنتاگون نظر تحلیلگران غربی را تکرار کرد که به گفته‌ٔ آنان نیروهای روسیه استقامت شان را از دست داده اند.

او افزود که نیروهای روسی با کمبود نفت و مواد غذایی مواجه اند و عملیات‌های شان را به صورت مشترک،‌ مانند یک اردوی عصری توحید نمی‌کنند.

جان کربی به مشکلات مخابراتی میان نیروهای هوایی و پیاده روسی و چگونگی این که در برخی موارد از مجبوری از تلیفون‌های موبایل کار می‌گیرند،‌ اشاره کرد.

حمله نظامی روسیه که به تاریخ ۲۴ فبروری ۲۰۲۲ آغاز شد، تا حال نه تنها موجب کشته و زخمی شدن هزاران نظامی و غیر نظامی در آن کشور شده است، بلکه بیش از ۳.۵ میلیون جمعیت آن کشور را مجبور به ترک کشورش‌شان کرده و بیش از ۶.۵ میلیون مردم آن کشور از خانه‌های‌شان بی‌جا شده اند.

XS
SM
MD
LG