لینک های دسترسی

Breaking News

بلجیم ۲۱، هالند ۱۷ و ایرلند چهار دپلومات روسی را اخراج می‌کنند 


در حالی که تنش‌ها میان کشورهای غربی و روسیه روی تهاجم نظامی مسکو بر اوکراین اوج گرفته است، بلجیم امروز ۲۹ مارچ (نهم حمل) گفت که ۲۱ دپلومات روسی را اخراج می‌کند.

سوفی ولمز، وزیر خارجهٔ بلجیم گفت که این دپلومات‌ها به ظن جاسوسی اخراج می‌شوند.

خانم ولمز ضمن بیان این مطلب به پارلمان بلجیم، در صفحهٔ تویترش نیز نگاشته است که این اقدام در هماهنگی با هالند صورت گرفته است؛ کشوری که در یک اقدام مشابه دپلومات‌های روسی را اخراج می‌کند.

در این حال، وزارت خارجهٔ هالند گفته است که ۱۷ شهروند روسیه را اخراج می‌کند که به گفتۀ این وزارت زیر پوشش دپلوماتیک به گونهٔ سری منحیث افسران استخباراتی فعالیت داشتند.

وزارت خارجهٔ هالند با نشر اعلامیه‌ای گفته است که امروز سفیر روسیه را احضار کرده و در مورد اخراج دپلومات‌های روسی به او معلومات ارایه شده است.

وزارت خارجهٔ هالند گفته است که تهدید استخباراتی علیه این کشور بلند باقی مانده است و پارلمان این کشور به دلیل تهدید به امنیت ملی این تصمیم را اتخاذ کرده است.

هالند در سال ۲۰۱۸ نیز چهار جاسوس مظنون روسی را که تلاش داشتند سازمان جلوگیری از تسلیحات کیمیایی را هک کنند، از آن کشور اخراج کرده بود.

این در حالی است که چندین کشور غربی دیگر، به شمول ایالات متحده دپلومات‌های روسی را پس از تهاجم مسکو بر اوکراین اخراج کردند.

ایالات متحده ۱۲ دپلومات روسیه را اخراج کرد و روسیه نیز در اقدام مشابه ۱۲ دپلومات امریکایی را از آن کشور بیرون راند.

بر اساس گزارش‌ رسانه‌های ایرلندی، این کشور نیز امروز سفیر روسیه را احضار کرده و به او گفته است که چهار دپلومات این کشور به دلیل این که فعالیت‌های آنان مطابق به معیار‌های بین المللی دپلوماتیک نیست، باید ایرلند را ترک کنند.

XS
SM
MD
LG