لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا: بیش از ۷۲۰ مورد آبله میمون در ایالات متحده و سایر کشور های جهان ثبت شده است


مرکز وقایه و کنترول امراض ایالات متحده (CDC) ناوقت جمعه ۳ جون (‌۱۳جوزا)‌ از ۲۱مورد ابتلای بیماری آبله میمون در ایالات متحده خبر داده است.

به گفتهٔ این مرکز آمار مجموعی این بیماری در سایر کشور های جهان به ۷۰۰مورد رسیده است.

به اساس گزارش جدید که از سوی مرکز وقایه و کنترول امراض ایالات متحده (CDC) به نشر رسیده، هفت مورد این بیماری در میان مردانی دیده شده است که با هم رابطهٔ جنسی داشتند و ۱۴ مورد دیگر آن طوری به نظر میرسد که در جریان سفر مبتلا به این بیماری شده اند.

وضعیت تمام مبتلایان این بیماری یا بهبود یافته است و یا هم در حالی بهبودی است. به گفتهٔ این مرکز،‌تا اکنون هیچ تلفات در این مورد گزراش داده نشده است.

جینفر مک کویستن، یکی از مقامات مرکز وقایه و کنترول امراض ایالات متحده ،‌حین صحبت با خبرنگاران گفت:" مواردی در ایالات متحده وجود دارد که میدانیم آنها مرتبط به موارد ناشناخته اند."

این بیماری عمدتاََ به طور محدود در کشور های افریقای غربی مشاهده شده است، ولی از ماه می به این طرف واقعات آبلهٔ میمون در شماری از کشور های اروپایی و امریکا نیز دیده شده است.

کانادا نیز معلومات جدیدی از موارد ابتلای این بیماری را روز جمعه سوم می به نشر سپرد که در آن ۷۷ مورد را ثبت و تایید نموده است که تقریبآ همه این بیماران مربوط ایالت کیوبک می باشند.

شیوع جدید بیماری آبله میمون ممکن است با جشنواره همجنسگرایان در اروپا ربط داشته باشد، ولی تصور آن نمی رود که این یک نوع بیماری مقاربتی باشد ، زیرا عامل اصلی آن تماس جلد با جلد میباشد که از یک فرد ملوث با آبلهٔ میمون به فرد دیگر سرایت می کند.

XS
SM
MD
LG