لینک های دسترسی

Breaking News

جبههٔ مقاومت ویدیوی یک 'قوماندان اسیر طالبان' را نشر کرد 


جبههٔ مقاومت ضد طالبان در افغانستان با نشر ویدیویی از یک "قوماندان طالبان" گفته است که او پس از آن به اسارت این جبههٔ درآمد که هیلیکوپتر‌حامل وی و همراهانش در پنجشیر سقوط داده شد.

این ویدیو امروز یک شنبه ۲۶ جون (پنجم سرطان) در وبسایت جبههٔ مقاومت ملی افغانستان نشر شده است.

در این ویدیو فردی که خود را "ملا حبیب الرحمان" معرفی می‌کند، بیان می‌دارد که از سال‌ها به اینسو بر اساس "توصیهٔ بزرگانش" در افغانستان "جهاد" می‌کند و با دوستانش برای جهاد به پنجشیر رفته بود.

او همچنان گفته است که هیلیکوپتر حامل شان در نتیجهٔ کمین نیروهای مقاومت چند روز پیش صدمه دید و مجبور به نشست شد و پس از آن که زخمی شد با همه دوستانش اسیر گردید. در مورد هیلیکوپتر و سایر افراد اسیر شده معلومات بیشتر نشر نشده است.

جبههٔ مقاومت چند روز پیش ادعا کرد که یک هیلیکوپتر طالبان را سقوط داده است، اما گروه طالبان گفتند که هیلیکوپتر یاد شده به دلیل مشکلات تخنیکی در ساحهٔ تحت کنترول آن گروه در پنجشیر نشست اضطراری کرده است.

ابوبکر صدیق، سخنگوی والی طالبان در پنجشیر پیش از این گرفتاری شماری از اعضای این گروه در پی سقوط هیلیکوپتر را نیز رد کرده بود.

در مورد زمان و مکان ثبت ویدیویی که جبهۀ مقاومت نشر کرده است، معلومات دقیق در دست نیست اما "ملا حبیب الرحمان" در این ویدیو می‌گوید که دو شبانه روز است که در اسارت به سر می‌برد.

این فرد همچنان گفته است که از سوی جبههٔ مقاومت با آنان برخورد خوب صورت گرفته است. در مورد این که این فرد تحت چه شرایطی صحبت می‌کند، معلومات در دست نیست.

طالبان هنوز در مورد این ویدیو واکنش نشان نداده اند.

این در حالی است که پیش از این از بازداشت بیش از ۱۰۰ غیرنظامی در ولایت پنجشیر توسط طالبان گزارش شده بود.

طالبان گفته بودند که این افراد بر اساس تردید‌های موجود بازداشت شده اند و پس از تحقیقات آزاد خواهند شد. اما گفته می‌شود که شماری از این غیرنظامیان هنوز هم در قید طالبان به سر می‌برند.

پس از مسلط شدن گروه طالبان بر کابل، احمد مسعود، پسر احمد شاه مسعود فرمانده پیشین ضد طالبان از تشکیل جبهۀ مقاومت خبر داد و از آن زمان تا کنون، هر از گاهی خبرهایی از درگیری جنگجویان این جبهه با طالبان در برخی ساحات پنجشیر، چندین ولسوالی بغلان و تخار نشر می‌شود.

XS
SM
MD
LG