لینک های دسترسی

Breaking News

لیز چینی: ملت امریکا را باید در مقابل ترمپ حفاظت کرد 


لیز چینی

لیز چینی، عضو کانگرس ایالات متحده از حزب جمهوری‌خواه و مخالف دونالد ترمپ، می‌گوید که در مورد اشتراک در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ تصمیم خواهد گرفت.

جمهوری‌خواهان در مجلس نمایندگان کانگرس، پس از آن لیز چینی را از رهبری خود در این مجلس برکنار کردند که او به گونهٔ علنی از دونالد ترمپ، رییس جمهور پیشین، فاصله گرفت و ادعا‌های بی‌اساس او مبنی بر تقلب گسترده در انتخابات نومبر سال ۲۰۲۰ را رد کرد، انتخاباتی که در آن جو بایدن برنده اعلام شد.

خانم چینی‌ در مصاحبه با شبکهٔ تلویزیونی ای‌بی‌سی گفت که در رابطه به اشتراک در انتخابات سال ۲۰۲۴ تصمیم اتخاذ خواهد کرد. او گفت: "مهمترین چیز این است که از ملت در مقابل دونالد ترمپ حفاظت شود."

این عضو مجلس نمایندگان یکی از ۱۰ تن از اعضای حزب جمهوری‌خواه بود که در خصوص یورش ششم جنوری سال ۲۰۲۱ حامیان دونالد ترمپ بر مقر کانگرس ایالات متحده، به طرفداری از استیضاح رییس جمهور پیشین رای داد.

خانم چینی ۵۵ ساله اکنون معاون کمیتهٔ ویژهٔ مجلس نمایندگان برای تحقیقات در مورد این مسله است که آیا دونالد ترمپ مسوول یورش بر کانگرس بوده است یا نه.

خانم چینی دونالد ترمپ را یک "مرد خطرناک" خوانده گفت که او نباید دوبارهٔ هیچ زمانی به قصر سفید راه یابد. او اضافه کرد که اگر دونالد ترمپ، بار دیگر برندهٔ نامزدی حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری شود، این حزب از هم خواهد پاشید.

دونالد ترمپ که هنوز هم در حزب جمهوری‌خواه نفوذ دارد، احتمال کاندیداتوری خویش را بحث کرده و شمار زیادی از جمهوری‌خواهان از آن استقبال نیز کرده اند. بر اساس برخی از گزارش‌ها، آقای ترمپ در اخیر ماه جولای کاندیداتوری خویش را اعلام خواهد کرد.

لیز چینی، دختر دک چینی، معاون رییس جمهور پیشین ایالات متحده، تلاش دارد کرسی‌اش در مجلس نمایندگان از ایالت وایومینگ را حفظ کند، جاییکه رقیب‌اش که از حمایت دونالد ترمپ برخوردار است، در انتخابات میان حزبی او را به چالش کشیده است.

XS
SM
MD
LG