لینک های دسترسی

Breaking News

بایدن: پوتین فکر می‌کرد سرسخت است اما با عزم آهنین امریکا مواجه شد


جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده، امروز ۲۱ فبروری (دوم حوت) در پولند گفت که ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، فکر می‌کرد که مرد "سرسخت" است، اما سپس او با ''عزم آهنین امریکا'' مواجه شد.

رییس جمهور ایالات متحده در وارسا، پایتخت پولند، پیش از یک سالگی تهاجم نظامی روسیه بر اوکراین گفت: "او [پوتین ] فکر می‌کرد که خودکامگان مانند او سرسخت و رهبران دموکراسی نرم [خو] اند، اما سپس او با عزم آهنین امریکا و کشورهایی مواجه شد که در همه‌جا پذیرش یک جهانی که با هراس حکمروایی شود را رد کردند."

رییس جمهور ایالات متحده روز گذشته در سفر از قبل اعلام ناشده وارد کیف، پایتخت اوکراین، شد و حمایت همه‌جانبهٔ کشورش را اعلام کرد.

جو بایدن افزود که اوکراین هیچ گاهی برای روسیه یک پیروزی نخواهد شد.

او اضافه کرد: "یک دیکتاتوری که در پی ایجاد مجدد یک امپراتوری است، هیچ گاهی نخواهد توانست عشق مردم برای آزادی را آرام کند، مظالم هیچ زمانی نخواهد توانست عزم برای آزادی را سرکوب کند. اوکراین هیچ زمانی برای روسیه یک پیروزی نخواهد شد، هیچ زمانی."

پوتین اتهام وارد کرده است که کشورهای غربی آغازگر جنگ در اوکراین بوده اند. اما او افزود که غرب نمی‌تواند روسیه را در میدان جنگ شکست دهد.

رییس جمهور روسیه خطاب به رهبران نظامی و سیاسی کشورش گفت: "نخبگان غرب هدف شان را پنهان نمی‌کنند. اما آنان همچنان درک می‌کنند که شکست دادن روسیه در میدان جنگ غیر ممکن است."

او افزود که غرب می‌خواهد بر روسیه حمله کند، اما رییس جمهور ایالات متحده این ادعای پوتین را رد کرد.

بایدن علاوه کرد که غرب هیچ پلانی برای حمله بر روسیه ندارد و میلیون‌ها شهروند روسیه که می‌خواهند در صلح با همسایگان شان زندگی کنند، "دشمن نیستند."

جو بایدن یک بار دیگر تاکید کرد که حمایت ایالات متحده از اوکراین غیر متزلزل باقی خواهد ماند و در این مورد هیچ تردیدی باید وجود نداشته باشد.

او روز گذشته در جریان دیدار با ولادمیر زیلینسکی، رییس جمهور اوکراین، نیز بر تعهد "خلل ناپذیر" ایالات متحده از دموکراسی، حاکمیت ملی و تمامیت ارضی اوکراین تاکید کرده بود.

این مطلب بر اساس گزارش‌های رویترز و فرانس‌پرس تهیه شده است.

XS
SM
MD
LG