لینک های دسترسی

Breaking News

درج هشدار صحی روی هر نخ سگرت در کانادا الزامی می‌شود


عکس- آرشیف

عنقریب کانادا به اولین کشور در جهان تبدیل خواهد شد که درج هشدار صحی روی هر نخ سگرت در آن الزامی خواهد بود.

این اقدام که اولین بار سال گذشته از سوی ادارهٔ پالیسی صحت عامه کانادا (کانادا هیلت) اعلام شد، از اول اگست سال روان اجرایی می شود.

سگرت‌های دراز (کینگ سایز) اولین سگرت حاوی هشدارهای جدید خواهند بود. به تعقیب آن، سگرت های معمولی و سگرت های کوچک مشمول قانون جدید خواهند شد.

کارولین بنت، وزیر صحت روانی و اعتیاد کانادا روز چهارشنبه ۳۱ می (۱۰ جوزا) گفت: "این اقدام جسورانه پیام‌های هشداردهنده سلامت را عملاً اجتناب ناپذیر می‌سازد. "

به این ترتیب روی هر نخ سگرت عبارت "زهر در هر دود" درج خواهد شد. همچنین علایم هشدار به زبان های انگلیسی و فرانسوی در مورد خطر سگرت بر سلامت نوزادان روی هر بسته سگرت درج خواهد شد.

به گفتهٔ این مقام صحی کانادا‌، در حالیکه استعمال دخانیات سالانه جان ۴۸ هزار کانادایی را می‌ گیرد، هدف این راهبرد، کاهش مصرف دخانیات به زیر پنج درصد تا سال ۲۰۳۵ در آن کشور است.

داگ راث، مدیر اجرایی نهاد خیریه "قلب و سکته" گفت که این اقدام جسورانه تضمین کنندهٔ این امر است که خطرات سلامتی شش‌ها را نمی توان نادیده گرفت.

در عین حال،‌ انجمن سرطان کانادا گفته است که این اقدام باعث کاهش استعمال دخانیات و علاقمندی به کشیدن سگرت شده و نیز منجر به کاهش ابتلا به سرطان و سایر بیماری‌ها خواهد شد.

این اقدام در حالی صورت می گیرد که تبلیغات و حمایت از تنباکو در کانادا ممنوع است و از سال ۱۹۷۲ هشدارهایی روی بسته‌های سگرت وجود دارد.

در سال ۲۰۰۱، کانادا اولین کشوری بود که شرکت‌های دخانیات را ملزم به درج پیام‌های صحی و هشدارهای تصویری در روی بسته‌های سگرت کرد.

XS
SM
MD
LG