لینک های دسترسی

Breaking News

غنی: مشکلات ساختاری تیم کرکت باید بررسی و رفع شود


محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان در دیدار با اعضای کرکت بورد افغانستان، خواهان بررسی و رسیدگی عاجل به مشکلات ساختاری در تیم ملی کرکت افغانستان شده است.

ریاست جمهوری با نشر اعلامیه‌ای نا وقت روز پنجشنبه ۱۱ جولای (۲۰ سرطان) گفته است که آقای غنی به اعضای کرکت بورد افغانستان دستور داده است که پس از شناسایی مشکلات در ساختار این تیم، اقدام عاجل برای رفع آن روی دست گیرند.

آقای غنی گفته است: "ما جام جهانی کرکت بیست آوره را در پیش‌رو داریم و برای موفقیت در آن باید آمادگی‌های لازم روی دست گرفته شود."

رییس جمهور افغانستان از تیم ملی کرکت افغانستان به عنوان "یک دارایی و سرمایه ملی" یاد کرده و تاکید کرده است که بازی کرکت در افغانستان باید سرتاسری شده و برای بهبود آن سرمایه گذاری بیشتر شود.

تیم ملی کرکت افغانستان در بازی های جام جهانی ۵۰ آوره نتوانست نتایج خوب به دست آورد و این تیم پس از نه باخت پی‌هم، با دست خالی به کابل برگشت.

اعضای کرکت بورد افغانستان در دیدار با آقای غنی گفته اند که در روزهای گذشته اقداماتی بخاطر بهبود وضعیت تیم ملی کرکت توسط این بورد صورت گرفته است.

در جام جهانی کرکت، تیم افغانستان در مقابل تیم های استرالیا، افریقای جنوبی، نیوزیلند، سریلانکا، انگلند، هند، بنگله دیش، پاکستان و وست اندیز شکست خورد.

افغانستان برای نخستین بار در سال ۲۰۱۵ به جام جهانی کرکت راه یافت.

در جام جهانی کرکت سال ۲۰۱۵ بازیکنان تیم ملی فقط با یک پیروزی در مقابل تیم اسکاتلند به افغانستان برگشته بودند.

XS
SM
MD
LG