لینک های دسترسی

Breaking News

کمیسیون شکایات به زودی در مورد بخشی از اعتراضات استینافی تصمیم می‌گیرد


کمیسیون شکایات انتخاباتی افغانستان می‌گوید که تصمیم نهایی در رابطه به بخشی از اعتراضات استینافی را تا حدود سه روز دیگر اعلام خواهد کرد.

محمد رضا فیاض، معاون سخنگوی کمیسیون شکایات انتخاباتی روز شنبه اول فبروری (۱۲ دلو) به خبرنگاران گفت که تفاوت آرا، آرای مشکوک، آرای خارج وقت و مشکل بایومتریک از مواردی اند که در بارۀ آن‌ها تصمیم گرفته خواهد شد.

آقای فیاض گفت که بررسی‌ها در مراحل پایانی است.

او گفت:"فیصله صورت خواهد گرفت و در نهایت مشخص خواهد شد که تیم‌های انتخاباتی و روند انتخابات به چه سرنوشتی خواهد انجامید، منتظر استیم، در ظرف دو یا سه روز آینده فیصله انجام خواهد شد".

به گفته آقای فیاض، در ۲۱ ولایت تصنیف‌بندی اعتراض‌های استینافی تکمیل شده است.

در همین حال، یوسف رشید، رییس اجرایی بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان "فیفا" به صدای امریکا گفت، نظارت آنان نشان می‌دهد که کمیسیون شکایات به رسیدگی شکایات استثنایی اتکا کرده است.

او گفت: "کمیسیون شکایات بیشتر تکیه می‎‌کند به موارد استثنایی که از آن طریق بتوانند زودتر فیصله کنند و هم بسیاری از موارد استینافی را حل و فصل کنند. چون راه دوم هم طولانی مدت است و هم وقت می‌خواهد".

با این حال، بخشی از کار کمیسیون شکایات انتخاباتی در رابطه به رسیدگی به شکایات استینافی همچنان باقی خواهد ماند.

آقای رشید گفت که مساله نگران‌کننده، پذیرش یا عدم پذیرش فیصله کمیسیون شکایات از سوی دسته‌های انتخاباتی به ویژه دو دسته پیشتاز است؛ چون به گفته آقای رشید، ستاد انتخاباتی "دولت ساز" به رهبری محمد اشرف غنی و ستاد انتخاباتی ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله خواست‌های متضاد دارند و بیشتر شکایات نیز از سوی همین دو دسته انتخاباتی است.

XS
SM
MD
LG