لینک های دسترسی

Breaking News

'حدود پنج میلیون تذکرۀ الکترونیکی در سال ۱۴۰۰ توزیع خواهد شد'


ادارۀ ملی احصاییه و معلومات افغانستان از افزایش توزیع تذکره‌های الکترونیکی در این کشور خبر داده می‌گوید که قرار است در سال آینده خورشیدی، حدود پنج میلیون تذکره توزیع شود.

احمد جاوید رسولی، رییس عمومی این اداره در مشرانو جرگهٔ شورای ملی افغانستان گفت که از آغاز این روند تا اکنون، یک میلیون و ۷۰۰ هزار تذکرۀ الکترونیکی در سراسر این کشور توزیع شده است.

آقای جاوید همچنان گفت که در حال حاضر، ۷۰ مرکز توزیع تذکرۀ الکترونیکی در افغانستان و ایران ایجاد شده و تلاش‌ها برای بلندبردن ظرفیت‌ها در این اداره جریان دارد.

او افزود: "ادارهٔ ملی احصاییه و معلومات، ظرفیت طی مراحل بیشتر از ۱۶۰۰۰ تذکرهٔ الکترونیکی را در یک روز به شهروندان کشور دارد و به زودی این ظرفیت بیشتر شده و الی ختم سال ۱۴۰۰ حدود پنج میلیون تذکرۀ الکترونیکی به شهروندان توزیع می‌گردد."

این در حالی است که ادارۀ ملی احصاییه و معلومات افغانستان به تاریخ سوم نومبر ۲۰۲۰ میلادی روند توزیع تذکره‌های الکترونیکی به مهاجرین افغان مقیم ایران را آغاز کرد و به گفتۀ مقام‌ها، تا اکنون هزاران مهاجر در آن کشور تذکره دریافت کرده اند.

این اداره همچنان می‌گوید که قرار است در سال ۱۴۰۰ خورشیدی برخی مراکز توزیع تذکره را در دیگر کشورهای همسایه به هدف توزیع تذکره به مهاجرین افغان ایجاد کند.

پیش از این امرالله صالح، معاون اول ریاست جمهوری افغانستان از کندی روند توزیع تذکره‌های الکترونیکی در این کشور انتقاد کرده بود و از ادارۀ ملی احصاییه و معلومات خواست که باید به این مشکل رسیدگی شود.

XS
SM
MD
LG