لینک های دسترسی

Breaking News

کمیسیون شکایات: ۳۸۱ قضیه استیناف‌خواهی ثبت شده است


کمیسیون شکایات انتخاباتی افغانستان می‌گوید که تا پایان روز کاری شنبه در مورد تصامیم دفاتر ولایتی این کمیسیون ۳۸۱ اعتراض استیناف‌خواهی در نه ولایت ثبت شده است.

محمد قاسم الیاسی یکی از کمیشنران این کمیسیون روز یکشنبه ۱۲ جنوری (۲۲ جدی) به خبرنگاران گفت که تا اکنون بیشترین این استیناف خواهی در لغمان است که شمار آن به ۱۷۷ مورد می‌رسد و غور با داشتن ۱۴۱ اعتراض در جایگاه دوم قرار دارد.

آقای الیاسی افزود: "پنجشیر سه مورد است، بدخشان سه مورد، سرپل سه مورد، دایکندی ۲۰ اعتراض، ارزگان دو مورد، زابل ۲۸ مورد و فاریاب چهار مورد".

همچنان این کمیشنر کمیسیون شکایات انتخاباتی افغانستان افزود که آرای ۲۹۲۸ محل در نتیجۀ بررسی شکایت‌ها به بازشماری رفته است.

این در حالی است که هنوز بررسی شکایت‌ها در ولایت‌های کابل، خوست و قندهار خاتمه نیافته و همچنان رسیدگی به بخشی از شکایت‌ها در هلمند نهایی نشده است.

از رهگذر قانونی، کمیسیون شکایات انتخاباتی تا پایان روز دوشنبه ۱۳ جنوری (۲۳ جدی) فرصت دارد که تصامیم در مورد تمامی شکایت‌ها را ابلاغ کند و اگر ستادهای انتخاباتی به این تصامیم قانع نبود، سه روز دیگر فرصت دارند که استیناف‌خواهی شان را ثبت کنند.

XS
SM
MD
LG