لینک های دسترسی

Breaking News

رییس جمهور مصر از مردم کشورش خواست وزن کم کنند


عبدالفتاح السیسی، رییس جمهور مصر در یک پیام تلویزیونی به مردم کشورش گفته که از دیدن افرادی با وزن زیاد در خیابان‌ها ناراحت می‌شود. او از مصری‌ها خواسته است تا وزن خود را کم کنند.

به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، عبدالفتاح السیسی در این پیام تلویزیونی که چند روز پیش پخش شد همچنین گفت که باید تربیت بدنی و آموزش در مورد رژیم غذایی سالم و متوازن در نصاب درسی مکتب‌ها و دانشگاه‌ها گنجانیده شود.

آقای السیسی در این پیام ویدیویی گفت "مجریان تلویزیونی چاق مقابل کمره نیایند و مهمانان تلویزیونی با وزن زیاد را هم به برنامه‌ها دعوت نکنند".

درست یک روز پس از پخش این پیام تلویزیونی، عبدالفتاح السیسی سوار بر بایسکل از منزل مسکونی خود به اکادمی ملی اردوی مصر در حومه قاهره رفت.

به نقل از گزارش اسوشیتدپرس، آقای السیسی در گذشته نیز در موارد مختلف از ساخت و ساز جاده‌ها گرفته تا فلم سازی به دادن پند و اندرز به جامعۀ مصر پراخته و خواستار اصلاح رفتار بعضی‌ها شده بود.

اما منتقدان رییس جمهور السیسی می‌گویند که او این بار پا را فراتر گذاشته و فقط اظهار نظر نکرده، بلکه نسبت به کسانی که اضافه وزن دارند، تبعیض قایل شده است.

بر اساس آمار سال ۲۰۱۷ که انستیتیوت آمارگیری و ارزیابی صحت دانشگاه واشنگتن منتشر کرد، حدود ۳۵ درصد از جمعیت ۱۰۰ میلیونی مصر مشکل چاقی دارند، اما مشکل چاقی در میان کودکان مصری شایعتر بوده و ۳.۶ میلیون کودک در آن کشور چاق اند.

XS
SM
MD
LG