لینک های دسترسی

Breaking News

قاضی شاخهٔ خراسان داعش در ننگرهار کشته شد


مسوولان در ننگرهار از کشته‌شدن و بازداشت دو عضو بلندپایۀ شاخهٔ خراسان داعش در جریان دو عملیات جداگانۀ قطعات ویژه امنیت ملی این ولایت خبر داده اند.

دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار گفته است که محمدنبی مشهور به ایوبی مسوول حملات انتحاری این گروه دیشب در عملیات امنیت ملی در شهر جلال‌آباد بازداشت شد.

در اعلامیه آمده است: "امین، قاضی این گروه که به معاویه مشهور بود کشته شد و از نزد وی یک میل کلاشینکوف به دست آمده است."

به گفتۀ مقامات در این عملیات‌ها به نظامیان افغان و مردم محل آسیب نرسیده است.

وزارت دفاع افغانستان پیش از این گفته بود که مراکز شاخهٔ خراسان داعش در ننگرهار از بین رفته است، اما حضور این گروه را در کنر، ولایت همجوار ننگرهار، تایید کرده است.

این وزارت هفتۀ گذشته اعلام کرد که ۳۶ تن از جنگجویان این گروه در کنر که علیه حکومت می‌جنگیدند، به نیروهای امنیتی افغان تسلیم شدند.

پیش از این، ریاست امنیتی ملی افغانستان به تاریخ ۱۸ اگست (۲۸ اسد) از کشته شدن عبدالله اورکزی، قاضی القضات شاخۀ خراسان گروه داعش خبر داده بود.

این ریاست با نشر اعلامیه‌ای گفته بود که اورکزی فتواهای زیادی از جمله سربریدن افراد ملکی و نکاح اجباری دختران غیرنظامی را با جنگجویان داعش، صادر کرده بود.

در اوایل ماه اگست، اسدالله اورکزی، مسوول استخبارات داعش - خراسان، باشندهٔ اصلی اورکزی اجنسی پاکستان، در یک عملیات "پیچیده و هدفمند" امنیت ملی کشته شد.

XS
SM
MD
LG