لینک های دسترسی

Breaking News

تسلیم‌شدن ده‌ها جنگجوی داعش و طالبان به نیروهای افغان در کنر


وزارت دفاع ملی افغانستان ادعا می‌کند که ۴۰ جنگجوی گروه داعش و طالبان در ولایت کنر به نیروهای امنیتی افغان تسلیم شده اند.

فواد امان، معاون سخنگوی این وزارت روز دوشنبه ۱۲ اکتوبر (۲۱ میزان) به صدای امریکا گفت که ۳۶ تن این افراد عضو گروه داعش و متباقی آن جنگجویان طالبان اند.

آقای امان افزود که این افراد پیش از این در بخش‌های ولایت کنر مصروف درگیری با نظامیان افغان بوده اند که از نزد این افراد ده‌ها میل سلاح سبک و سنگین به دست آمده است.

او درباره فعالیت‌های داعش در شرق افغانستان گفت: "در مجموع داعش فعلاً در شرق افغانستان به اندازۀ گسترده حضور ندارد که سبب تهدید شود."

معاون سخنگوی وزارت دفاع این کشور همچنان گفت که پس از عملیات‌های گستردۀ نیرهای امنیتی افغان در ولایت‌های ننگرهار و کنر، بیشتر جنگجویان داعش، این ولایت‌ها را ترک کرده و شمار زیاد دیگر آنان با خانواده‌های شان تسلیم دولت شده اند.

آقای امان همچنان تاکید کرد که هنوز هم برخی از جنگجویان داعش در ولایت‌های شرقی افغانستان مصروف فعالیت‌های تخریبی اند و تلاش‌های نظامیان افغان برای از بین بردن آنان جریان دارد.

این در حالی است که هفته گذشته ۲۷۵ عضو گروه طالبان در ولایات سرپل و بلخ به نظامیان افغان تسلیم شده اند.

وزارت دفاع افغانستان گفته بود که ۱۵۰ جنگجوی طالبان در ولسوالی بلخاب ولایت سرپل به شمول ۱۵ سرگروپ این گروه و ۱۲۵تن دیگر در ولسوالی چهارکنت ولایت بلخ به نیروهای امنیتی تسلیم شده و با روند صلح پیوستند.

XS
SM
MD
LG