لینک های دسترسی

Breaking News

بازداشت یک 'عضو مهم' گروه داعش در کنر


عکس:آرشیف

وزارت دفاع ملی افغانستان از بازداشت مسوول انتقال جنگجویان خارجی گروه داعش به افغانستان خبر داد.

فواد امان، معاون سخنگوی این وزارت روز چهارشنبه پنجم اگست (۱۵ اسد) با فرستادن پیامی به خبرنگاران گفت که این عضو مهم گروه داعش، محمد سعید نام دارد و در یک "عملیات هدفمند" توسط کوماندوهای افغان در ولایت کنر بازداشت شده است.

آقای امان افزود که فرد بازداشت شده، مسوولیت انتقال "تروریستان خارجی" را با اعضای خانواده‌های شان به داخل افغانستان به عهده داشت.

معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان همچنان گفت: "این عضو مهم گروه داعش همچنان از طراحان حملۀ تروریستی اخیر در شهر جلال‌آباد است".

دو روز پیش ۱۱ مهاجم مسلح با حمله بر زندان ننگرهار دست‌کم ۲۰ ساعت با نیروهای امنیتی افغان جنگیدند که به گفتۀ مقامات در این درگیری‌ها، ۲۹ تن به شمول زندانیان و نظامیان افغان کشته و ۵۰ نفر دیگر زخمی شده اند. ساعاتی پس از این حمله، مسوولیت آن را گروه داعش به عهده گرفت.

این در حالی است که در آغاز هفته جاری امنیت ملی افغانستان اعلام کرد ضیاالرحمان مشور به اسدالله اورکزی، باشندهٔ اصلی اورکزی اجنسی پاکستان، در یک عملیات "پیچیده و هدفمند" کشته شد.

این اداره گفته بود که اورکزی، مسوول عمومی استخبارات داعش شاخه خراسان بود که به دلیل قساوت و کشتن بی‌رحمانه‌ای مخالفین داعش به "قصاب داعشی" نیز معروف بود.

ریاست استخبارات افغانستان گفته است که اسدالله اورکزی همچنان مسوول ارتباطات گروه داعش با یکی از کشورهای منطقه بود؛ اما این ریاست از کدام کشوری نام نبرده است.

XS
SM
MD
LG