لینک های دسترسی

Breaking News

مقامات: طالبان شاهراه کابل - کندهار را در میدان وردک بستند


عکس (آرشیف)

مقام‌های محلی میدان وردک می‌گویند که طالبان صبح امروز شاهراه عمومی کابل – کندهار مسدود کرده اند.

به گفته این مقام‌ها جنگجویان گروه طالبان حوالی ساعت ۵ صبح امروز دوشنبه (۳۰ ثور) شاهراه عمومی را در ساحۀ سالار ولسوالی سیدآباد میدان وردک بر روی ترافیک مسدود کرده اند.

حاجی امیرمحمد ملکزی، ولسوال سیدآباد ولایت میدان وردک در این بارۀ به صدای امریکا گفت: " در حال حاضر ۳۰۰ تا ۴۰۰ موتر مسافربری در ساحه گیرمانده اند و مسافرین انتظار باز شدن راه را می‌کشند".

ویس صمیمی، فرمانده پولیس میدان وردک می‌گوید که تلاش‌های نظامیان برای بازگشایی شاهراه عمومی کابل – کندهار جریان دارد.

وی افزود: " فعلأ راه مسدود است. طالبان موترهای کلان را برروی جاده ایستاد کرده و کلیدهای آن را با خود برده اند، تلاش داریم تا راه را باز کنیم".

در همین حال، شرکت‌های ترانسپورتی می‌گویند که در حال حاضر صد‌ها مسافر از صبح امروز انتظار باز شدن راه می‌کشند؛ اما تا اکنون نیروهای امنیتی موفق به بازگشایی این شاهراه نشده اند.

طالبان تا کنون دراین بارۀ چیزی نگفته است.

شاهراه کابل - کندهار از مسیر ولایت میدان وردک در امتداد ولسوالی سیدآباد این ولایت واقع شده است که طالبان در بسیاری از ساحات آن حضور گسترده دارند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG