لینک های دسترسی

Breaking News

تلفات طالبان در عملیات نظامی میدان وردک


عکس آرشیف
عکس آرشیف

مقام‌های امنیتی میدان وردک ادعا دارند که در یک عملیات نظامیان‌ افغان بر یک مرکز تجمع طالبان در این ولایت، ۱۳ جنگ‌جوی طالبان به شمول دو فرمانده آنان کشته شده اند.

پولیس میدان وردک می‌گوید که ملا رفیع و ملا میرویس، از فرماندهان برجسته طالبان در این ولایت در میان کشته شده‌گان اند.

به گفته مقامات امنیتی، ۴ عضو دیگر طالبان نیز در این عملیات بازداشت شده اند.

جنرال ویس صمیمی، فرمانده پولیس میدان وردک در این باره روز شنبه (۲۰ دلو) به صدای امریکا گفت: "شب گذشته در ولسوالی سیدآباد در منطقه حسن‌ بیگ، بر یک مرکز تجمع دشمن عملیات صورت گرفت که تلفاتی زیادی به طالبان وارد شده است."

آقای صمیمی افزود که در این عملیات به نیروهای امنیتی افغان و افراد غیرنظامی تلفاتی وارد نشده است.

طالبان تاکنون در این باره ابراز نظر نکرده اند.

'سقوط' هلیکوپتر اردو

از سویی هم اعضای شورای ولایتی میدان وردک گفته اند که یک هلیکوپتر اردوی افغانستان، شام روز پنجشنبه در ولسوالی سیدآباد این ولایت سقوط کرده است.

شریف‌الله هوتک، عضو شورای ولایتی میدان وردک صدای امریکا گفت که این هلیکوپتر در ساحۀ تحت کنترول طالبان سقوط کرده است.

آقای هوتک افزود: "در ولسوالی سیدآباد، قریه هفت آسیاب آزادخیل که یک ساحۀ ناامن است یک هلیکوپتر اردو سقوط کرده است".

طالبان ادعا کرده اند که این هلیکوپتر نظامی توسط آنان سقوط داده شده؛ اما مقام‌های محلی میدان وردک این اظهارات طالبان را رد کرده و گفته اند که یک هلیکوپتر مربوط به اردوی افغانستان، در ولسوالی سیدآباد نشست اضطراری کرده است.

محیب‌الله شریف‌زی، سخنگوی والی میدان وردک گفت: "یک هلیکوپتر اردوی ملی در ولسوالی سیدآباد نشست اضطراری کرده بود که توسط هلیکوپتر دیگر پیلوت‌ها و این هلیکوپتر انتقال یافته و تلفات ندارد".

آقای شریف‌زی در مورد علت این نشست اضطراری اطلاعاتی نداد.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG