لینک های دسترسی

Breaking News

جنگ در میدان وردک پایان یافت و شاهراه کابل-بامیان بازگشایی شد


عکس: آرشیف

مقام امینتی افغان از بازگشایی شاهراه کابل-بامیان در ولسوالی جلریز میدان وردک خبر داده اند.

ایمل خان مومند، سخنگوی قول اردوی ۲۰۳ تندر روز چهارشنبه ۱۶ دسمبر (۲۶ قوس) به صدای امریکا گفت که این شاهراه از سه روز به این‌سو به روی ترافیک مسدود بود و طالبان مانع تردد مسافرین از این مسیر می‌شدند.

آقای مومند افزود که کماندوهای افغان از چند روز به این‌سو عملیاتی را در این ولسوالی آغاز کرده و در این درگیری‌ها، ۱۱ جنگجوی طالبان کشته شده اند.

مقام‌های محلی ولایت میدان وردک گفته اند که در حال حاضر رفت و آمد مردم از این مسیر به گونۀ عادی جریان دارد.

شماری از رانندگان مسیر کابل - بامیان می‌گویند که در روزهای اخیر طالبان در این شاهراه و در مربوطات ولسوالی جلریز این ولایت حضور داشته و مانع رفت و آمد مسافرین از این مسیر می‌شدند.

خلیفه هادی، یکی از رانندگان این مسیر گفت: "در مسیر شاهراه جنگ بود موترها رفت و آمد نمی‌کردند و ما سه روز می‌شود که از این مسیر رفت آمد نکردیم ولی امروز گفته می‌شود که مسیر شاهراه باز شده است".

مقام‌های محلی میدان وردک و قول اردوی ۲۰۳ تندر می‌گویند که هنوز عملیات تصفیوی در مربوطات "جلریز، زیوالات و پل هوایی" این ولایت پایان نیافته و تلاش‌های نیروهای امنیتی برای دور راندن جنگجویان طالبان از بخش‌های این ولایت جریان دارد.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG