لینک های دسترسی

Breaking News

برفکوچ در کشمیر زیر ادارۀ پاکستان و هند ۶۹ کشته برجا گذاشت


مقام‌های پاکستان و هند تایید کرده اند که در پی سرازیرشدن چندین برفکوچ در کشمیر زیر ادارۀ این دو کشور، تا اکنون ۶۹ نفر جان باخته اند.

خبرگزاری رویترز به نقل از مقام‌های این دو کشور گزارش داده است که شماری از باشندگان محل در کشمیر در زیر برفکوچ‌ها گیرمانده و تا اکنون امدادگران موفق به بیرون کشیدن آنان نشده اند.

برخی از مقام‌های پاکستانی گفته اند که در اثر برفباری‌ سنگین و برفکوچ در کشمیر چندین روستا در درۀ "نیلم" کشمیر زیر برف شده و احتمال افزایش تلفات وجود دارد.

به گفتۀ مقامات گروه‌های نجات تا اکنون ۵۰ نفر را با استفاده از هیلیکوپترها نجات داده اند و آمادگی‌ها برای کمک به باشندگان محل گرفته شده است.

این مقام‌ها از احتمال برفباری سنگین و برفکوچ‌ها در روزهای پیشرو هشدار داده و گفته اند که در پی این حادثه بیش از ۵۰ منزل مسکونی ویران شده است.

عمران خان، صدر اعظم پاکستان با خانواده‌های قربانیان این رویداد در کشمیر ابراز غم شریکی کرده و در صفحه تویترش نگاشته است: "من از اداره ملی بحران، اردو و مقام‌های ایالتی خواسته‌ام که برای آسیب‌دیدگان در کشمیر کمک‌های بشردوستانه را فراهم کنند".

خبرگزاری رویترز همچنان از جان باختن ۱۰ نفر در کمشیر زیر ادارۀ هند خبر داده است.

مقام‌های امنیتی هند گفته اند که در اثر سرازیرشدن برفکوچ‌ها در کشمیر زیر ادارۀ این کشور ده نفر به شمول پنج نظامی این کشور جان باخته اند.

XS
SM
MD
LG