لینک های دسترسی

Breaking News

پاکستان از سرنوشت مقام "گمشدۀ" افغان اطلاع ندارد


معاون والی کنر که سرگرم سفر شخصی بود، از مربوطات شهر پشاور ناپدید شده است

مقام‌های پاکستانی گفته اندکه تلاش برای یافتن یک مقام افغان که هفتۀ گذشته هنگام سفر شخصی به پاکستان ناپدید شده است، هنوز هم ادامه دارد اما تا کنون سر نخی پیدا نشده است.

قاضی محمد نبی، معاون والی کنر،به گفتۀ مقام‌های افغان و بستگان آقای نبی برای معالجه به شهر پشاور رفته بود، اما تا کنون ناپدید می‌باشد.

محمد فیصل، سخنگوی وزارت خارجۀ پاکستان، روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری در اسلام آباد در پیوند با قضیۀ معاون والی کنر گفت "او برای سفر شخصی آمده بود و در این مورد به ما اطلاع قبلی داده نشده بود. سفارت افغانستان در مورد این رویداد با ما به تماس شد. تمام تلاش‌ها را برای یافتن وی به خرج می‌دهیم".

پاکستان افزون بر اینکه میزبان حدود سه میلیون مهاجر افغان است، یکی از مقاصد سفر به افغان‌هایی نیز است که برای درمان به بیرون از کشورشان می‌روند.

ولایت کنر یکی از مناطق ناآرام افغانستان است که هم مرز با پاکستان بوده و شورشیان طالب و جنگجویان وابسته به گروه دولت اسلامی یا داعش در آن حضور و فعالیت دارند.

پیش از این، عبدالخالق فراهی، دیپلومات ارشد افغان در پشاور، در سال ۱۳۸۷ خورشیدی در شهر پشاور از سوی گروه طالبان ربوده شده بود، اما پس از دو سال اسارت، از قید ربایندگان آزاد شد.

XS
SM
MD
LG