لینک های دسترسی

Breaking News

طیارۀ هیات پارلمانی پاکستان نتوانست در کابل نشست کند


نمایندۀ ویژه پاکستان برای افغانستان تایید کرد که طیارۀ حامل هیات پارلمانی پاکستان از میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی برگشت داده شده است.

محمد صادق، در یک تویت نگاشته است که طیارۀ حامل هیات پارلمانی کشورش در حال فرود بود که برج مراقبت میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی از بسته‌بودن این میدان خبر داد.

عبدالقادر زازی وطن‌دوست، رییس دارالانشای ولسی جرگۀ افغانستان به صدای امریکا گفت که در جریان کار در کنار خط پرواز مواد انفجاری پیدا شده و برای ایمنی مسافرین نشست و پرواز طیاره‌ها متوقف گردید.

آقای زازی افزود: "به آن‌ها اجازه داده شد که در فضای کابل پرواز کنند تا مواد انفجاری خنثا شود. ۲۰ دقیقه طیاره هیات پرواز کرد...پس از ۲۰ دقیقه شرکت هوایی پاکستان و هیات در طیاره تصمیم می‌گیرند که به اسلام‌آباد برگردند."

رییس دارالانشای ولسی جرگه افغانستان گفت که روسای مجلس دو کشور پس از این مشکل از طریق تلیفون صحبت کرده اند و اشرف قیصر، رییس مجلس نمایندگان پاکستان گفته است که چنین مواردی معمول است و قابل نگرانی نیست.

محمدنعیم صالحی، سخنگوی ادارۀ هوانوردی ملکی افغانستان با فرستادن پیامی به خبرنگاران تایید کرد که به دلیل این مشکل، پروازها از میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی، برای حدود یک‌و‌نیم ساعت متوقف شد.

هیات پارلمانی پاکستان به دعوت ولسی جرگۀ افغانستان قرار بود طی یک سفر سه روزه امروز وارد کابل شود و با مقامات افغان در مورد تلاش‌های صلح، گسترش روابط دوجانبه، حل مشکلات ترانزیت و تجارت و رسیدگی به مشکلات مهاجرین افغان در پاکستان گفتگو کند.

XS
SM
MD
LG