لینک های دسترسی

Breaking News

ولسوال: جلریز در حال سقوط است، قوماندان امنیه: نیست


مقام‌های محلی میدان وردک می‌گویند که در اثر حملات تهاجمی طالبان چندین پوستۀ امنیتی در این ولسوالی به دست این گروه افتاده و در حال حاضر مرکز این ولسوالی در محاصره آنان قرار دارد.

به گفتۀ آنان از سه روز به این‌سو، صدها تن از جنگجویان طالبان بر اطراف این ولسوالی حملات تهاجمی را راه اندازی کرده و در حال حاضر مرکز این ولسوالی نیز در معرض سقوط قرار دارد.

سیدمحمد هاشمی، ولسوال جلریز روز جمعه ۲۱ اگست (۳۱ اسد) به صدای امریکا گفت: "طالبان در ساحات خرولنگ، دهن جولان، پوستۀ داکو و پای بازار جلریز تجمع دارند و جابه جاشده اند. والی [نام نهاد] طالبان در ساحه است و آنان تلاش دارند باردیگر حملات تهاجمی را شروع کرده و ولسوالی را سقوط بدهند."

آقای هاشمی هشدار داد که در صورت نرسیدن نیروهای کمکی ممکن این ولسوالی به دست طالبان سقوط کند.

اما قوماندانی امنیه میدان وردک می‌گوید که در حال حاضر خطر سقوط این ولسوالی رفع شده و نیروهای کمکی به ساحۀ درگیری اعزام شده اند.

الله‌ داد فدایی، قوماندان امنیه میدان وردک به صدای امریکا گفت که وضعیت ولسوالی جلریز در کنترول نیروهای امنیتی افغان است و "قابل تشویش نیست".

ولسوال جلریز افزود که در نبردهای سه روز اخیر یک سرباز امنیتی افغان کشته و سه تن دیگر زخمی شده اند و بخش‌های زیادی از این ولسوالی به دست طالبان افتاده است.

برخی از اعضای شورای ولایتی میدان وردک می‌گویند که اگر نهادهای امنیتی اقدام فوری برای دور راندن طالبان از اطراف این ولسوالی نکنند، با سقوط این ولسوالی فاجعۀ انسانی رخ خواهد داد.

شریف‌الله هوتک، یک عضو این شورا به صدای امریکا گفت که درحال حاضر شاهراه نمبر دو "شاهراه کابل-بامیان" به دلیل تجمع طالبان به روی ترافیک مسدود است.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG