لینک های دسترسی

Breaking News

نظامیان افغان مرکز فرماندهی طالبان را در ننگرهار تصرف کردند – مقام‌ها


عکس: آرشیف

وزارت دفاع افغانستان می‌گوید که نیروهای کماندو افغان "بزرگترین مرکز سوق و ادارۀ گروه طالبان" را در ولسوالی حصارک ولایت ننگرهار تصرف کردند.

فواد امان، معاون این وزارت روز سه شنبه دوم مارچ (۱۲ حوت) به صدای امریکا گفت که از این مرکز مقدار زیادی از سلاح، مهمات و مواد مخدر به دست نظامیان افغان افتاده است.

آقای امان افزود که طالبان از این مرکز، حمله‌های تروریستی را در زون شرق این کشور به ویژه در ولایت ننگرهار "طرح و اجرا" می‌کردند.

معاون سخنگوی وزارت دفاع افزود: "در طول یک هفته در این ولسوالی تلفات سنگین به دشمن وارد شده و اراضی گسترده از وجود دشمن در ولسوالی حصارک پاکسازی گردیده است."

این در حالی است که وزارت دفاع افغانستان دیروز از که در ادامۀ عملیات نظامیان افغان در ولایت کاپیسا، ۱۳ جنگجوی طالبان و شبکۀ القاعده کشته شده اند.

آقای امان افزود که چهار تن این جنگجویان اتباع پاکستانی بوده که عضویت شبکۀ القاعده را داشته اند.

او افزود که عملیات مشترک قوای هوایی و کماندوهای افغان در مربوطات درۀ "افغانیه" ولسوالی نجراب این ولایت جریان دارد و تا اکنون چندین روستا از وجود مخالفین مسلح دولت پاکسازی شده است.

آقای امان تاکید کرد که این عملیات تا تصفیۀ کامل ولسوالی نجراب این ولایت از وجود طالبان و جنگجویان خارجی ادامه خواهد یافت.

این در حالی است که وزارت دفاع افغانستان دیروز از کشته‌شدن ۳۰ جنگجوی طالبان به شمول ۱۶ تن از اعضای شبکۀ القاعده در این ولایت خبر داده بود.

طالبان تا اکنون در این موارد ابراز نظر نکرده اند.

XS
SM
MD
LG