لینک های دسترسی

Breaking News

از سقوط ولسوالی دهراود ارزگان جلوگیری شد – مقام‌ها


مقام‌های محلی ولایت ارزگان می‌گویند که از سقوط ولسوالی دهراود این ولایت جلوگیری کرده، اما درگیری میان نیروهای افغان و جنگجویان گروه طالبان هنوز هم در مرکز این ولسوالی جریان دارد.

جان محمد کریمی، فرمانده پولیس ولسوالی دهراود این ولایت روز جمعه ۳۰ اکتوبر (نهم عقرب) به صدای امریکا گفت که در حال حاضر تمامی ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی در کنترول نیروهای امنیتی افغان است.

آقای کریمی افزود که طالبان از چهار روز به این‌سو، حملات شان را بر مرکز این ولسوالی شدت داده و جنگجویان این گروه توانسته اند خود را تا بازار این ولسوالی برسانند.

او افزود: "طالبان در غرب بازار ولسوالی حضور دارند. دیشب با لوی درستریز و معین ارشد امنیتی وزارت داخله صحت کردم. نیروهای تازه نفس به این ولسوالی رسیده و حملات هوایی هم بر مواضع طالبان انجام شده است."

فرمانده پولیس دهراود همچنان گفت طالبان در خانه‌های غیرنظامیان سنگر گرفته و علیه نظامیان افغان می‌جنگند.

احمد شاه ساحل، سخنگوی والی ارزگان نیز گفت که روز گذشته یک واحد نیروهای امنیتی به هدف جلوگیری از سقوط ولسوالی دهراود به دست طالبان عازم این ولسوالی شده است.

در این درگیری‌ها برای دو طرف و غیرنظامیان تلفات وارد شده، اما شمار دقیق آن تا اکنون روشن نیست.

ادامۀ درگیری‌ها در قندهار

همزمان با این، مقام‌ها در ولایت قندهار می‌گویند که هنوز هم درگیری‌ها میان نظامیان افغان و جنگجویان طالبان در ولسوالی ارغنداب این ولایت ادامه دارد.

جمال بارکزی، سخنگوی قوماندانی امنیه این ولایت به صدای امریکا گفت که نیروهای امنیتی افغان عملیات بزرگ را در چندین بخش ولسوالی ارغنداب راه اندازی کرده و شمار زیادی از روستاها را از وجود طالبان پاکسازی کرده اند.

آقای بارکزی افزود که در این عملیات، تلفات سنگین به جنگجویان طالبان وارد شده که تا اکنون شمار دقیق آن روشن نیست.

همچنان منابع امنیتی از حملات طالبان بر پوسته‌های نیروهای امنیتی در بخش‌های ولسوالی شاه‌ ولی‌کوت و ناوه این ولایت خبر داده اند که به گفتۀ آنان در این حملات، ۱۳ نظامی افغان کشته شده اند.

گروه طالبان تا اکنون در این موارد ابراز نظر نکرده اند.

XS
SM
MD
LG