لینک های دسترسی

Breaking News

درگیری در کاپیسا و واردشدن تلفات به نظامیان افغان


مقام‌های امنیتی ولایت کاپیسا می‌گویند که طالبان شب گذشته از چندین استقامت بر مرکز ولسوالی تگاب این ولایت حمله کردند که در نتیجۀ آن تلفات سنگین به نیروهای امنیتی افغان وارد شده است.

عبدالشایق شورش، سخنگوی قوماندانی امنیه کاپیسا روز یکشنبه ۱۳ سپتمبر (۲۳ سنبله) به صدای امریکا گفت که در این درگیری‌ها، پنج منسوب امنیتی به شمول آمر جنایی پولیس ولسوالی تگاب کشته و هفت تن دیگر آنان زخمی شده اند.

آقای شورش افزود که این حملات طالبان که آن هدف سقوط ولسوالی تگاب بود تا صبح امروز ادامه داشت.

سخنگوی پولیس کاپیسا همچنان گفت که در این درگیری‌ها به جنگجویان طالبان تلفات وارد شده که تا اکنون شمار دقیق آنان روشن نیست.

او گفت که طالبان به هدف امتیازگیری در گفتگوهای صلح در قطر، این حملۀ تهاجمی بزرگ را که بسیاری جنگجویان آن تازه از ولایت‌های قندهار، ارزگان، لغمان و نورستان به این ولسوالی آمده بودند، راه اندازی کردند اما موفق نشدند.

آقای شورش همچنان افزود که طالبان با سلاح‌های پیشترفتۀ "لیزری" مجهز بودند و در میان آنان حتی شماری از جنگجویان خارجی نیز حضور داشتند.

تگاب از ولسوالی‌های ناامن ولایت کاپیسا است که به گفتۀ مقامات شماری از اتباع خارجی به شمول پاکستانی‌ها در آن در برابر نیروهای امنیتی افغان می‌جنگند.

XS
SM
MD
LG