لینک های دسترسی

Breaking News

انفجار در میدان وردک و کابل؛ پنج کشته و چهار زخمی


عکس: آرشیف

مقام‌های محلی میدان وردک می‌گویند که در اثر انفجار دو ماین کنار جاده در این ولایت، پنج غیرنظامی کشته و یک تن دیگر زخمی شده اند.

انفجار اولی ناوقت دیروز در ساحه "کوته عشرو" از مربوطات ولسوالی جلریز و انفجار دومی در مربوطات ولسوالی چک این ولایت به وقوع پیوسته است.

محب‌الله شریف‌زی، سخنگوی والی میدان وردک روز دوشنبه ۲۶ اکتوبر (پنجم عقرب) به صدای امریکا گفت: "چهار غیرنظامی در انفجار شام دیروز کشته شده و یک راننده موتر نوع مازدا صبح امروز در یک رویداد مشابه در مسیر ولسوالی چک ولایت میدان وردک کشته شده است."

مسوولیت این انفجار ات گروهی به عهده نگرفته، اما مسوولان محلی ولایت میدان وردک می‌گویند که این ماین‌ها توسط طالبان تعبیه شده بود.

انفجار ماین در کابل

در اثر انفجار ماین مقناطیسی در مربوطات حوزه ششم امنیتی شهر کابل، سه غیرنظامی زخمی شده اند.

این انفجار صبح امروز در شهرک "امید سبز" اتفاق افتاده است.

فردوس فرامرز، سخنگوی پولیس این ولایت به خبرنگاران گفت که یک حلقه ماین مقناطیسی در یک موتر نوع "پرادو" تعبیه شده بود که با انفجار آن، به غیرنظامیان آسیب وارد شده است.

مسوولیت این انفجار را فرد و یا گروهی به عهده نگرفته است.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG