لینک های دسترسی

Breaking News

طالبان: تلاش برای نهایی شدن توافق‌نامۀ صلح با امریکا جریان دارد


در ششمین روز دور تازۀ مذاکرات نمایندگان امریکا و طالبان، برخی اعضای دفتر سیاسی طالبان در قطر می‌گویند که تلاش‌ها برای نهایی شدن توافقنامۀ صلح جریان دارد.

نهمین دور گفتگوهای زلمی خلیلزاد، نمایندۀ ویژه ایالات متحده در امور مصالحه افغانستان با نمایندگان طالبان روز پنجشنبۀ هفته گذشته آغاز شد و گفتگو میان دو طرف روی خروج قوای خارجی از افغانستان، تضمین طالبان برای این‌که دیگر از خاک افغانستان بر ضد کشور دیگری استفاده نشود، مذاکرات بین الافغانی و آتش بس جریان دارد.

سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در صفحۀ تویتر خود ناوقت دیروز دوشنبه ۲۶ اگست (۴ اسد) گفته است: "فردا (سه‌ شنبه) ساعت ۱۰:۳۰ با تیم امریکایی مذاکرات دوام می‌کند. کوشش می‌کنیم که آخرین نکات توافقنامه را نهایی کنیم."

این گفتگوها در پشت دروازه‌ های بسته جریان دارد و تا اکنون جزییات توافقنامه میان امریکا و طالبان همگانی نشده است.

روز گذشته زلمی خلیلزاد گزارش‌های را رد کرد که گویا بر اساس توافقی که قرار است میان ایالات متحده و طالبان در قطر نهایی شود، امریکا پس از این از حکومت افغانستان حمایت نخواهد کرد.

نمایندۀ ویژه ایالات متحده در امور مصالحه افغانستان افزود که امریکا پس از توافق با طالبان نیز به همکاری خود با نیروهای امنیتی افغانستان ادامه خواهد داد.

XS
SM
MD
LG