لینک های دسترسی

Breaking News

مبتلایان کووید۱۹ در افغانستان به ۵۲۲۶ نفر رسید


وزارت صحت افغانستان اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۲۵۹ واقعه مثبت کروناویروس در سراسر این کشور ثبت شده که با این ترتیب آمار مجموعی بیماران کووید۱۹ به ۵۲۲۶ افزایش یافت.

داکتر وحید مجروح، معین عرضۀ خدمات صحی این وزارت امروز چهارشنبه ۱۳ می (۲۴ ثور) به خبرنگاران گفت که در یک شبانه‌روز گذشته ۶۱۹ نمونه مشکوک کروناویروس در لابراتوارهای این کشور آزمایش شد که از این میان حدود ۴۲ درصد نمونه‌ها مثبت بر آمد.

همچنان آقای مجروح گفت که در یک شبانه‌روز گذشته پنج بیمار کووید۱۹ جان باخته و آمار قربانیان ناشی از کروناویروس به ۱۳۲ نفر رسید.

آمار این وزارت نشان می‌دهد که به تازگی ۴۲ فرد مبتلا به کروناویروس دوباره سلامتی شان را به دست آورده که با این حساب از آغاز شیوع این ویروس در افغانستان تا اکنون ۶۴۸ بیمار صحت‌یاب شده اند.

وزارت صحت عامه با اشاره به سیر صعودی رقم مبتلایان کروناویروس و گسترش آن در سراسر افغانستان، از مردم با تاکید خواست که تدابیر پیشگیرانه و توصیه‌های طبی را مراعات و از گشت‌وگذار بی‌جا خودداری کند.

کروناویروس برای نخستین‌بار در شهر ووهان ایالت هوبی چین شیوع یافت و به سرعت به همه‌گیری مرگبار مبدل شد.

بر اساس آمار پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده تا صبح چهارشنبه ۱۳ می (۲۴ ثور)، بیش از چهار میلیون و ۲۷۸ هزار نفر در جهان به کووید۱۹ مبتلا شده و بیش از ۲۹۲ هزار نفر در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

XS
SM
MD
LG