لینک های دسترسی

Breaking News

ورزشکار افغان چگونگی مبارزه‌اش با کروناویروس را حکایت می‌کند


باور هوتک، ورزشکار افغان که اخیراً از بیماری کووید۱۹ صحت یاب شده است، داشتن روحیۀ بلند را عامل عمدۀ بازیافتن صحتمند شدنش می‌خواند.

افزون بر آقای هوتک، مادر، دو برابر و یک برادرزادۀ وی نیز به کووید۱۹ مبتلا شده بودند و این بیماری جان مادر و یک برادرش را گرفت.

این ورزشکار افغانستان تاکید دارد که باید توصیه‌های طبی برای جلوگیری از ابتلا به کروناویروس جدی گرفته شود.

آقای هوتک با نارضایتی از خدمات صحی در افغانستان گفت: "از یک‌سو امکانات وزارت صحت محدود است و از سوی دیگر داکتران بی‌توجه اند… آنها از بیمار کروناویروس مثل یک شخص انتحاری می‌ترسند".

او توصیه می‌کند که باوجودیکه کروناویروس حس ذایقه بیمار را متاثر می‌سازد ولی بیمار کروناویروس باید تمام غذاهایی را صرف کنند که داکتران توصیه می‌کنند، تا مقاومت وجودشان بلند برود.

Hotak
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

با آنکه واقعات کروناویروس در افغانستان رو به گسترش است، در شماری از ولایت‌های افغانستان – ننگرهار، کندز و بلخ – محدودیت گشت و گذار رفع شده است.

وحید مجروح ، معین وزارت صحت عامه افغانستان ضمن ابراز ناخرسندی از این اقدام گفته است که "این عمل عاقلانه نیست" و به گفتۀ وی جامعه را به سوی "فاجعه" سوق می‌دهد.

بر اساس آخرین آمار، تا اکنون ۴۶۷۸ نفر در ۳۴ ولایت افغانستان به کووید۱۹مبتلا شده اند که از این میان ۱۲۲نفر جان باخته و ۵۴۷ نفر صحت یاب‌ شده است.

XS
SM
MD
LG