لینک های دسترسی

Breaking News

یک مرد با تیر و کمان دست کم پنج نفر را در ناروی کشت


پولیس پس از حمله مرد مسلح با تیر و کمان، محل رویداد را مسدود کرد و از مردم محل خواست تا در خانه های شان بمانند

پولیس ناروی گفته است که در نتیجه‌ٔ حمله یک مرد توسط تیر و کمان در جنوب شرق آن کشور روز چهار شنبه ۱۳ اکتوبر (۲۱ میزان) دست کم پنج نفر کشته شده و چندین نفر زخمی شده اند.

پولیس گفته است که وضعیت دو تن از زخمیان وخیم گزارش شده است، اما با تهدید مرگ مواجه نیستند.

پولیس محلی گفته است که فرد مظنون دستگیر شده است و بر اساس معلومات اولیه،‌ در این حمله فقط یک نفر دخیل بوده است. پولیس گفته است که فرد مظنون مورد استجواب قرار گرفته و احتمال حمله‌ای تروریستی را رد نمی کند.

پولیس ساعت ۰۶:۱۳ دقیقه شام به وقت محل از وقوع این حمله اطلاع یافت و فرد مظنون ساعت ۰۶:۴۷ دقیقه به وقت محل دستگیر شد. این حمله در چندین محل منطقه‌ای موسوم به کنگسبرگ رخ داد، اما تا حال علت و انگیزه‌ای این حمله‌ٔ مرگبار مشخص نشده است.

تلویزیون TV2 گزارش داده است که فرد مظنون چاقو و سایر انواع سلاح را نیز با خود حمل می کرد.

در همین حال، پولیس محل از مردم خواسته است تا در خانه‌های‌شان باقی بمانند.

پولیس گفته است که یک هلیکوپتر همراه با تیم خنثی سازی بم نیز به ساحه اعزام شده است.

این گونه حملات به ندرت در ناروی رخ می دهد، اما در اغلب موارد، گروه‌های راست افراطی در گذشته، حملات را بر مردم سازماندهی کرده اند.

اندرس برینگ بریویک، یک عضو راست افراطی، به تاریخ ۲۲ جولای ۲۰۱۱ در دو حمله‌ای جداگانه ۷۷ نفر را در ناروی کشت.

بریویک نخست یک بم را در اوسلو، پایتخت ناروی، در نزدیکی دفتر صدراعظم آن کشور انفجار داد و سپس در یک کمپ تفریحی تابستانی بر جوانان چپ در جزیره اوتویا گلوله باری کرد.

فيليب منس هاوس که خود را "نازی نو" می خواند، در آگست ۲۰۱۹ میلادی بر یک مسجد در نزدیکی اوسلو گلوله باری کرد، اما در آن حمله به کسی آسیب جدی نرسید.

قبل از حمله بر مسجد مسلمانان، منس هاوس خواهر ناتنی خود را که از چین بر فرزندی گرفته شده بود، با ضرب مرمی کشت. سارنوالان گفتند که این عملکرد منس هاوس یک "عمل نژادپرستی" بود.

در این مدت، پولیس پلان چندین حمله را که توسط افراطگرایان مسلمان طرح شده بود، خنثی کرده است.

XS
SM
MD
LG