لینک های دسترسی

Breaking News

وزارت دفاع افغانستان: طیارهٔ بی-۵۲ امریکایی طالبان را هدف قرار داد 


وزارت دفاع افغانستان می‌گوید که جنگجویان گروه طالبان در شهر شبرغان مورد حملهٔ طیارهٔ بی-۵۲ نیروهای هوایی امریکایی قرار گرفتند.

فواد امان، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان در یک تویت نوشته است که این حمله شام امروز هفتم اگست (۱۶اسد) در ولایت جوزجان بر یک گردهمایی و مخفیگاه‌های طالبان صورت گرفت.

او نوشته است که در این حمله بیش از ۲۰۰ تن از "تروریستان طالب" کشته شده اند.

آقای امان همچنان نگاشته است که مقادیر زیادی از سلاح و مهمات و بیش از ۱۰۰ عراده موتر این گروه در نتیجهٔ این حمله از بین رفته است.

مقامات امریکایی تا اکنون در رابطه به این حمله اظهار نظر نکرده اند، اما پیش از این برخی از مقامات بدون ذکر نام شان به دلیل حساسیت موضوع به صدای امریکا تایید کرده بودند که نیروهای امریکایی در اطراف شهر های لشکرگاه، هرات و قندهار حملات هوایی را انجام داده اند.

صبح امروز، روزنامهٔ دیلی میل بریتانیایی گزارش داد که جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده دستور داده است که در مقابل گروه طالبان از طیاره‌های بی-۵۲ استفاده شود.

اما، قصر سفید و وزارت دفاع امریکا تا کنون در این خصوص تبصره نکرده اند.

این در حالی است که مقامات افغان امروز از سقوط شهر شبرغان به دست طالبان خبر دادند.

عبدالقادر مالیه، معاون والی این ولایت به صدای امریکا گفت که تمامی نیروهای امنیتی و دفاعی افغان از مرکز این ولایت بیرون شده و شهر شبرغان "به گونۀ کامل" در کنترول گروه طالبان درآمده است.

XS
SM
MD
LG