لینک های دسترسی

Breaking News

معاون والی: مرکز جوزجان به دست طالبان سقوط کرد


مقام‌های محلی ولایت جوزجان می‌گوید که ظهر امروز شنبه هفتم اگست (۱۶ اسد)​ شهر شبرغان، مرکز این ولایت به دست طالبان سقوط کرد.

عبدالقادر مالیه، معاون والی این ولایت به صدای امریکا گفت که تمامی نیروهای امنیتی و دفاعی افغان از مرکز این ولایت بیرون شده و شهر شبرغان "به گونۀ کامل" در کنترول گروه طالبان درآمده است.

آقای مالیه افزود که خیزش‌های مردمی وابسته به مارشال عبدالرشید دوستم نیز از این شهر بیرون شده و طالبان وارد "قصر ۵۰۰" آقای دوستم شده اند.

مقام‌ها در مورد وارد شدن تلفان به نظامیان افغان و غیرنظامیان در این درگیری‌ها ابراز نظر نکرده اند.

میرویس ستانکزی، سخنگوی وزارت امور داخلۀ افغانستان حملات طالبان بر شهر شبرغان را تایید کرد، اما در بارۀ سقوط این شهر معلومات ارایه نکرد.

آقای ستانکزی به خبرنگاران گفت: "طالبان یک بار دیگر امروز بالای شهر شبرغان فشارها را زیاد ساختند و به قسمت‌های شهر داخل شدند، ولی نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان با همکاری نیروهای تازه نفس و همچنین بسیج‌های مردمی یک بار دیگر شهر شبرغان را از وجود تروریستان پاکسازی خواهند کرد."

این در حالی است که وزارت دفاع افغانستان ناوقت دیروز گفت که نیروهای امنیتی این کشور کنترول شهر شبرغان، مرکز ولایت جوزجان را به دست گرفته و طالبان را از این شهر بیرون کردند.

شبرغان دومین مرکز یک ولایت است که پس از اعلام خروج نیروهای خارجی از افغانستان، به دست طالبان سقوط می‌کند. مقام‌های محلی ولایت نیمروز روز گذشته از سقوط شهر زرنج، مرکز این ولایت خبر داده بودند.

پس از آغاز روند خروج قوای خارجی از افغانستان، حملات طالبان بر شهرها شدت یافته است و این گروه کنترول مراکز نصف ولسوالی‌های افغانستان را در دست دارند.

XS
SM
MD
LG