لینک های دسترسی

Breaking News

هیات افغان برای بررسی ادعای آزار جنسی دختران فوتبالیست افغان به اروپا می‌رود


لوی سارنوالی افغانستان اعلام کرد که هیات این اداره برای تکمیل کردن تحقیقات در مورد "آزار و اذیت جنسی دختران عضو فدراسیون فوتبال" افغانستان به شماری از کشورهای اروپایی سفر می‌کند.

جمشید رسولی، سخنگوی لوی سارنوالی روز یکشنبه (۷ دلو) به خبرنگاران گفت که تحقیقات هیأت این اداره در داخل کشور "تا حدی" تکمیل شده است.

آقای رسولی گفت"نیاز است جهت اخذ مدارک، اسناد، شواهد و انجام مصاحبه‌های حضوری با نهادها و افراد، که در پروسه تحقیق این امر لازمی بسیار مهم تلقی شود ایجاب می‌کند هیأت به بیرون از کشور سفر کند".

سخنگوی لوی سارنوالی افغانستان، گفت که تلاش می‌کنند تا زمینه این سفر هیأت تحقیق کننده، از طریق مجاری دیپلماتیک مساعد گردد.

همچنان آقای جمشیدی گفت که تعلیق وظیفه یوسف کارگر، معاون فدراسیون فوتبال "رفع گردیده" و وی می‌تواند به وظیفه‌اش برگردد.

پیش از این، لوی سارنوالی افغانستان وظیفه پنج تن از مسوولان فدراسیون فوتبال به شمول رئیس، معاون و سکرترجنرال این فدراسیون را به حالت تعلیق درآورده بود و چهارمسؤول و یک کارمند فدارسیون را ممنوع الخروج اعلام کرده بود.

خالده پوپلزی، کپتان پیشین تیم ملی فوتبال بانوان افغانستان که در حال حاضر در دنمارک زندگی می‌کند، نخستین بار ادعا کرد که شماری از اعضای تیم ملی بانوان فوتبال افغانستان با آزار جنسی مواجه شده اند.

XS
SM
MD
LG