لینک های دسترسی

Breaking News

کریم اتهامات بدرفتاری جنسی با فوتبالران زن را رد کرد


رئیس فدراسیون فوتبال افغانستان اتهامات بدرفتاری جنسی و فزیکی با برخی اعضای تیم فوتبال بانوان افغانستان را رد کرده است.

کرام الدین کریم دوشنبه ۱۰ جدی (۳۱ دسمبر) در صحبت با خبرگزاری فرانسه ادعا کرده است که بانوان مدعی به خاطر اینکه درخواست پناهندگی شان در اروپا پذیرفته شود، چنین اتهاماتی را بر وی وارد کرده اند.

در پی نشر ادعاهای مبنی بر بدرفتاری جنسی و فزیکی و تهدید برخی بازیکنان زن تیم فوتبال افغانستان از سوی آقای کریم، فیفا وظیفۀ رئیس فدراسیون فوتبال افغانستان را برای ۹۰ روز به تعلیق در آورد و لوی سارنوالی افغانستان به شمول آقای کریم پنج عضو فدراسیون فوتبال افغانستان را ممنوع الخروج اعلام کرد.

آقای کریم این ادعاها را "به شدت" رد کرد و آن را "توطیه" خواند. او گفت "هیچ شواهد و مدارکی وجود ندارد، تنها شماری از افراد ناشناخته این ادعاها را کرده اند... تا ما را در فدراسیون بدنام کنند".

روزنامۀ گاردین از قول یکی از بازیکنان تیم فوتبال بانوان افغانستان گزارش داده است که آقای کریم تفنگچه را بر سرش گذاشته و با مشت به صورتش کوبیده و سپس در یک اتاق خواب مخفی که از دفتر رئیس فدراسیون راه داشته است، بر وی تجاوز جنسی کرده است.

آقای کریم در این مصاحبه گفته است "به عنوان یک پدر و شوهر متاثر شده ام و این ادعاها برایم دردآور بوده است ... اگر پلان حذف مرا داشتند از گزینه های دیگری استفاده می‌کردند."

رئیس فدراسیون فوتبال افغانستان گفت که خالده پوپل، بازیکن پیشین تیم فوتبال بانوان افغانستان که اکنون در دنمارک به سر می‌برد، در محراق این ادعاها قرار دارد.

آقای کریم گفت که اتهامات بر وی از مناقشه اش با خالده پوپل به خاطر لباس "نامناسب" بازیکنان افغان در یک کمپ آموزشی در اردن سرچشمه می‌گیرد.

خالده پوپل دو شنبه ۱۰ جدی به خبرگزاری فرانسه گفته است که در کمپ تعلیمی در اردن شاهد بود که دو مقام افغان "بازیکنان را اذیت روانی و جنسی" می‌کردند.

خانم پوپل مدعی است که رئیس فدراسیون فوتبال افغانستان با بیش از ۱۲ بازیکن زن و مرد این فدراسیون بدرفتاری جنسی و فزیکی کرده است.

اکنون لوی سارنوالی افغانستان این قضیه را بررسی می‎کند و آقای کریم گفته است که با تحقیق کنندگان لوی سارنوالی همکاری می‌کند.

کرام الدین کریم گفته است "لوی سارنوالی افغانستان تحقیق می‌کند و پی خواهد برد که آیا این ادعاها واقعیت دارد یا خیر".

XS
SM
MD
LG