لینک های دسترسی

Breaking News

یک افغان در امریکا به دلیل 'آزار جنسی' یک دختر سه ساله مجرم شناخته شد


مقام ها در ایالات متحده روز سه شنبه ۲۵ جنوری (پنجم دلو) گفتند که یک مرد افغان در امریکا به دلیل آزار جنسی یک دختر سه ساله مجرم شناخته شده است.

وزارت عدلیه ایالات متحده گفت که فرد متهم محمد طارق نام دارد و در جریان روند تخلیه از افغانستان به یک پایگاه نظامی در امریکا منتقل شده بود.

روزنامۀ امریکایی نیویارک پوست به نقل از مقام‌های قضایی ایالات متحده گزارش داده است که دو سرباز امریکایی طارق ۲۴ ساله را در کمپ پناهندگان هنگام بوسیدن صورت و گردن، و سپس لمس کردن قسمت سینه و اعضای تناسلی یک دختر سه ساله دیده بودند.

آقای طارق در ماه سپتمبر سال گذشته به آزار جنسی این کودک متهم شد و سر انجام هیات منصفه محکمهٔ شهر الکساندریه ایالت ویرجینیا هفتهٔ گذشته وی را به آزار جنسی این کودک مجرم شناخت.

محمد طارق پس از بازداشت توسط پولیس گفته بود که بوسیدن و لمس کردن کودکان بخشی از فرهنگ افغانستان بوده و او کار خلافی انجام نداده است. اما بر اساس گزارش ها، طارق هیچ رابطه‌ای با این کودک سه ساله نداشته است.

این کودک که در محکمه صرف به نام مخفف S.L ثبت شده است،‌ سال گذشته در جریان روند تخلیه پس از آن همراه با اعضای خانواده‌اش به ایالات متحده رسید که حکومت پیشین افغانستان سقوط کرد و گروه طالبان در اگست ۲۰۲۱ بر آن کشور مسلط شد.

طارق پنجشنبهٔ گذشته فقط یک روز در محکمهٔ الکساندریه محاکمه شد و هیات منصفه وی را پس از چاشت همان روز مجرم شناخت.

جسیکا ابر، یک سارنوال ایالات متحده، که از این پرونده نظارت می کند، گفته است:‌"افرادی که از استبداد و تروریسم به کشور ما پناه می‌آورند ، شایسته این استند که در اینجا در مصوونیت زندگی کنند."

بر اساس گزارش رسانه‌های امریکا،‌ وکیل مدافع طارق در پروندهٔ محکمه نوشته است که موکلش تا زمان سقوط حکومت پیشین افغانستان با قوای ایالات متحده در آن کشور کار می‌کرد و در جریان روند تخلیه نخست به قطر، سپس به آلمان و در نهایت به پایگاه نظامی کوانتیکو در ایالت ویرجینیا انتقال یافت.

تا حال مشخص نیست طارق در چه سمتی با قوای ایالات متحده ایفای وظیفه می‌کرد، اما وکیل مدافع وی نوشته است که موکل‌اش اصالتا از یک ولایت دور افتادهٔ افغانستان است که نه تنها به زبان انگلیسی آشنایی ندارد، بلکه خوانده و نوشته نیز نمی تواند.

این وکیل مدافع استدلال کرده است که طارق هیچ درکی از سیسستم عدلیه جنایی امریکا ندارد و از محکمه خواست تا اظهارات موکل‌اش را که گفته بود بوسیدن و لمس کودکان بخشی از فرهنگ افغانستان است، نادیده بگیرد، تقاضایی که از سوی محکمه رد شد.

حکم محکمهٔ این شهروند افغانستان که قرار است به تاریخ ۲۶ اپریل ۲۰۲۲ اعلام شود، ممکن طارق را به حبس ابد محکوم کند.

اما وزارت عدلیهٔ ایالات متحده خاطرنشان کرده که مجازات واقعی برای جنایات فدرال "معمولا کمتر" از حداکثر مجازات است و قاضی در مورد تصمیم می گیرد.

XS
SM
MD
LG