لینک های دسترسی

Breaking News

حکومت افغانستان در مذاکرات بین‌الافغانی دوحه اشتراک نمی‌کند


پس از آنکه تاریخ برگزاری نشست بین الافغانی به میانجی‌گری آلمان مشخص شد، حکومت افغانستان می‌گوید که در این نشست "نقشی ندارد" و در آن "اشتراک نمی‌کند".

صدیق صدیقی، سخنگوی رییس جمهور افغانستان به صدای امریکا گفت: "از حکومت افغانستان کسی در این نشست حضور نخواهد داشت و نمایندگی نخواهد کرد و افرادی که اشتراک می‌کنند، به باور ما در ظرفیت شخصی و نظر به شهرت شخصی خود شان در این جلسه اشتراک می‌کنند."

آقای صدیقی افزود که در مورد اشتراک کنندگان این کنفرانس هنوز معلوماتی در دست نیست.

سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان می‌گوید که این نشست از جانب "یک نهاد معتبر" آلمانی و به همکاری حکومت آن کشور برگزار می‌شود.

او افزود: "شماری از افغان‌ها که ما معلومات نداریم که این افراد کی اند، در این نشست اشتراک می‌کنند و این لست (فهرست اشتراک کنندگان) هم از جانب همین نهاد تهیه شده است."

آقای صدیقی گفت که هنوز بررسی پیامدهای این نشست، پیش از وقت است.

نماینده ویژه آلمان برای افغانستان و پاکستان اعلام کرده است که "مذاکرات بین‌افغانی" تا یک هفته دیگر در دوحه آغاز می‌شود.

مارکوز پوتزل که در ماه‌های اخیر، چندین بار با نمایندگان طالبان در قطر دیدار کرده با نشر اعلامیه‌ای گفته است که این مذاکرات به میزبانی آلمان و قطر در هفتم و هشتم ماه جولای (۱۶ و ۱۷ سرطان) برگزار خواهد شد.

سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان گفت که حکومت آلمان همیشه با افغانستان همکار بوده و تلاش کرده است تا برای معضل افغانستان راه حلی جستجو کند و حکومت افغانستان نیز با هر کشوری که در این خصوص تلاش می‌کند همکار بوده و تامین صلح از اولویت های اصلی حکومت افغانستان است.

XS
SM
MD
LG