لینک های دسترسی

Breaking News

گروهی که پایه‌های برق را منهدم می‌کرد، بازداشت شد- امنیت ملی


ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان از بازداشت یک گروه مشترک "داعش و شبکهٔ حقانی" در ولایت پروان خبر داده است که به گفتۀ این اداره در انفجار ۳۶ پایهٔ برق "نقش مستقیم" داشتند.

این ریاست امروز پنجم جولای (۱۴ سرطان) با نشر اعلامیه‌ای گفته است که اعضای این گروه در همسویی با طالبان در سایر فعالیت‌های تروریستی مانند حمله بر تانکر‌های تیل و انفجار موتر‌های مسافربری در کابل و حمله بر موتر استادان و محصلان پوهنتون البیرونی کاپیسا و داکتران شفاخانهٔ ایمرجنسی دست داشته اند.

در اعلامیه آمده است که اعضای این گروه از "ثناالله مشهور به شهاب المهاجر، رهبر شاخهٔ خراسان داعش" دستور می‌گرفتند و تلاش داشتند با تخریب پایه‌های برق روند خدمات عامه را مختل سازند.

این ریاست از شهروندان افغانستان تقاضا کرده است تا در "شناسایی گروه‌های تروریستی، افراد مخرب و مجرم که درصدد ایجاد اخلال در چرخۀ اقتصادی کشور هستند" با نیروهای امنیتی همکاری کنند.

در انفجارات بر موترهای مسافربری در کابل، هشت نفر کشته و ۱۲ نفر دیگر زخمی شدند.

در انفجاری که موتر حامل محصلان و استادان پوهنتون البیرونی در مربوطات ولایت پروان صورت گرفت، چهار نفر کشته و ۱۱ تن دیگر زخمی شدند.

بر اساس معلومات شرکت برق افغانستان ترمیم هر پایۀ برق تخریب شده حدود ۱۰۰هزار دالر امریکایی هزینه برداشته است.

این در حالی است که چندی پیش پولیس ولایت پروان از بازداشت یک گروه سه نفری در پیوند به انفجار پایه‌های برق وارداتی در این ولایت خبر داده بود.

قوماندانی امنیهٔ این ولایت به خبرنگاران گفت که این افراد از ولسوالی سالنگ بازداشته شده و تحت تحقیق قرار دارند.

XS
SM
MD
LG