لینک های دسترسی

Breaking News

دو انفجار در کابل دو موتر مسافربری را هدف قرار داد


عکس: آرشیف
عکس: آرشیف

مقامات در شهر کابل می‌گویند که شام امروز اول جون (۱۱ جوزا) دو انفجار جداگانه در ساحهٔ حوزه سوم دو موتر مسافربری نوع "کاستر" را آماج قرار داد.

در انفجار اولی که در مقابل مسجد اهل بیت در نزدیکی منزل حاجی محمد محقق، مشاور رییس جمهور افغانستان صورت گرفت، شش غیرنظامی کشته و هفت تن دیگر زخمی شدند.

پولیس کابل می‌گوید که انفجار دومی نیز شام امروز در مربوطات ناحیه سوم شهر کابل یک موتر مسافربری نوع "کاستر" را هدف قرار داد.

فردوس فرامز، سنخنگوی پولیس کابل این انفجار را به رسانه‌ها تایید کرده، اما در مورد تلفات و خسارات ناشی از آن معلومات ارایه نکرده است.

بر اساس گزارش رسانه‌های محلی، در انفجار دوم که چند دقیقه پس از انفجار اولی صورت گرفت، دو نفر کشته و پنج نفر دیگر زخمی شده اند.

پیش از این، مقام‌های محلی ولایت پروان گفتند که در اثر انفجار ماین مقناطیسی در شهر چاریکار، مرکز این ولایت، سه کارمند امنیت ملی کشته و پنج تن دیگر زخمی شدند.

عبدالقاسم سنگین، آمر شفاخانۀ دولتی پروان امروز به صدای امریکا گفت که تمامی قربانیان این حادثه کارمندان امنیت ملی این ولایت اند.

این در حالی است که سه روز پیش، موتر حامل محصلان و استادان پوهنتون البیرونی در مربوطات ولایت پروان هدف انفجار ماین قرار گرفت که در آن، چهار نفر کشته و ۱۱ تن دیگر زخمی شدند.

پس از آتش‌بس سه روزه میان گروه طالبان و حکومت افغانستان، انفجارات یک بار دیگر در افغانستان افزایش یافته است؛ حملاتی که حکومت افغانستان همواره گروه طالبان را در آن مقصر می‌دانند.

تا اکنون هیچ گروهی مسوولیت این انفجارات را بر عهده نگرفته است.

XS
SM
MD
LG