لینک های دسترسی

Breaking News

زن باردار افغان در طیارهٔ نظامی کودک‌اش را به دنیا آورد 


مقامات امریکایی می‌گویند که یک زن حاملهٔ افغان، کودک‌اش را در داخل طیارهٔ نظامی امریکایی در حالی به دنیا آورد که طیاره به سوی آلمان در پرواز بود.

قوماندانی تحرک هوایی در یک تویت نوشت که پیلوت طیاره برای افزایش فشار هوا در داخل طیاره و نجات زندگی این مادر، تصمیم گرفت تا طیاره را در ارتفاع پایین به پرواز در آورد.

این اداره گفته است که وضعیت صحی هردو، مادر و دختر، خوب است و آنان به یک مرکز صحی انتقال داده شده اند.

این در حالی است که عملیات تخلیۀ شهروندان خارجی و همکاران افغان کشورها و نهادهای خارجی از افغانستان ادامه دارد و هزاران نفر، به شمول زنان و کودکان در بیرون دروازه‌های میدان هوایی کابل به امید بیرون شدن از افغانستان، تجمع کرده اند.

حمایت بریتانیا از تمدید ماموریت امریکا

در حالیکه عملیات انتقال از افغانستان همچنان ادامه دارد، وزیر دفاع بریتانیا حمایت‌اش را از تمدید ضرب الاجل واشنگتن برای بیرون شدن از افغانستان اعلام کرد.

بن والیس هشدار داد که هیچ کشوری نمی‌تواند همه افراد را پیش از ۳۱ اگست از افغانستان بیرون کند. او افزود که به امریکایی‌ها اجازه داده خواهد شد تا برای مدت بیشتر در افغانستان بمانند.

جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده هفتهٔ گذشته گفت که واشنگتن تمامی شهروندان امریکا را از افغانستان بیرون خواهد و اگر نیاز افتد نیروهای این کشور فراتر از ۳۱ اگست در افغانستان باقی خواهند ماند.

اتهام طالبان بر امریکا

گروه طالبان ایالات متحده را به هرج و مرج در میدان هوایی کابل متهم کرد.

امیر خان متقی، عضو رهبری گروه طالبان امروز ۲۲ اگست (۳۱ اسد) گفت: "امریکا با همه قدرت و تسهیلاتش در آوردن نظم در میدان هوایی ناکام مانده است."

او ادعا کرد که در سراسر افغانستان آرامش حفظ است، اما تنها در میدان هوایی کابل هرج و مرج وجود دارد.

گزارش‌ها حاکی است که هزاران نفر بدون هیچ نوع مدرک مسافرت در بیرون میدان هوایی کابل تجمع کرده و تلاش دارند از افغانستان بیرون شوند. تا اکنون از مرگ بیش از ده نفر در اطراف و داخل میدان هوایی کابل گزارش شده است.

XS
SM
MD
LG