لینک های دسترسی

Breaking News

قرار جلب مشاور پیشین رییس جمهور غنی صادر شد


عکس از صفحه لوی سارنوالی افغانستان

لوی سارنوالی افغانستان "قرار جلب" حبیب الله احمدزی، مشاور سابق ریاست جمهوری را صادر کرده است.

حبیب الله احمدزی اخیراً ادعای آزار و اذیت جنسی زنان در ارگ را مطرح کرده بود، اما لوی سارنوالی میگوید که آقای احمدزی هیچ سند و مدرک را در مورد ادعایش ارایه نکرده است.

مشاور سابق رییس جمهور گفته است که برخی زنان برای به دست آوردن سمت‌ها و کرسی‌های بلند دولتی، مجبور اند به خواست‌های جنسی یک تعداد مشخص در ارگ، تن دهند.

جمشید رسولی، سخنگوی لوی سارنوالی افغانستان، روز دوشنبه به خبرنگاران گفت که آقای احمدزی فقط یک بار به تاریخ نهم جوزا، به سارنوالی حاضر شد و به هیات موظف در این مورد، اظهارات داد، اما هیچ سند و مدرکی برای سارنوالی ارایه نکرد.

آقای رسولی افزود که پس از آن، بار دیگر از آقای احمدزی خواسته شد که به سارنوالی حاضر شود و اسناد و مدارک را در اختیار هیات قرار دهد.

به گفتۀ سخنگوی لوی سارنوالی "یک بار دیگر، به گونۀ رسمی از آقای احمدزی، هیأت موظف تقاضای اسناد و مدارک کرد، اما تا هنوز هیچ نوع سند و مدرکی را نتوانسته در اختیار هیات تحقیق قرار دهد".

اما حبیب‌الله احمدزی از استعلام احضار و قرار جلب ‌ا‌ش اظهار بی‌ خبری کرده است. آقای احمدزی به صدای امریکا گفته است که به هیچ عنوان اسناد و مدارک را تنها در اختیار لوی سارنوالی قرار نمیدهد و خواستار ایجاد یک کمیته همه جانبه که شامل اعضای جامعه مدنی، علما، متنفذین و سارنوالان باشد، شده است.

پس از ادعاهای حبیب الله احمدزی، مریم وردک که نیز مشاور دفتر شورای امنیت ملی افغانستان بود، این ادعاها را به گونۀ تایید کرد، اما مدتی بعد گفت که سخنان وی تحریف شده است.

پس از آن، خانم وردک برای اشتراک در یک نشست به ایالات متحده رفت و تا اکنون برنگشته است.

XS
SM
MD
LG