لینک های دسترسی

Breaking News

افغانستان و هند روابط تجارتی شان را گسترش می‌بخشند


هند از سال ۲۰۰۲ به اینسو بیش از ۱۰ میلیارد دالر به افغانستان مساعدت کرده است

دو صد تاجر و سرمایه گذار افغانستان و نمایندگان شرکت‌های خصوصی تجارتی این هفته به هند سفر می‌کنند تا با همتایان هندی شان در مورد گسترش روابط تجارتی و سرمایه گذاری صحبت کنند.

مقام‌های افغان گفته اند که در این جریان یک نمایشگاه محصولات افغانستان و هند نیز به حمایت ادارۀ انکشاف بین المللی ایالات متحده یا USAID در دهلی جدید برگزار می‌شود که در آن ۵۰۰ شرکت هندی و دها شرکت افغان تولیدات شان را نمایش خواهند داد.

عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیۀ افغانستان، که قرار است روز چهارشنبه به هند سفر کند، ضمن شرکت در این نمایشگاه با صدر اعظم و شماری دیگر از مقام‌های هندی دیدار خواهد کرد.

مجیب الرحمان رحیمی، سخنگوی ریاست اجرائیۀ افغانستان، به صدای امریکا گفت که قرار است آقای عبدالله با صدر اعظم مودی در مورد استراتیژی جدید دونالد ترمپ رئیس جمهوری امریکا برای جنوب آسیا، صحبت کند.

رئیس جمهور ترمپ هنگام اعلام استراتیژی جدید ایالات متحده برای افغانستان و جنوب آسیا، از هند خواستار همکاری بیشتر در زمینه های امنیت، تجارت، اقتصاد و رفاه در افغانستان شد.

پس از کشیده شدن روابط سیاسی و اقتصادی افغانستان با پاکستان، اینک کابل روابط خود را با هند، بیشتر از پیش گسترش بخشیده و تخمین زده می شود که هند حالا بزرگترین شریک تجارتی افغانستان است.

XS
SM
MD
LG