لینک های دسترسی

Breaking News

صرافان معترض، سرای شهزاده را بستند


سرای شهزاده، عمده ترین بازار تبادلۀ اسعار در سطح افغانستان محسوب می شود.

سرای شهزاده، مهم ترین بازار تبادلۀ اسعار در کابل، در اعتراض به واقعات نا امنی، برای یک روز مسدود گردید.

صرافان امروز دوشنبه، نخست مظاهره کرده و سپس به رسم اعتراض، سرای شهزاده و دکان های همجوار آن را مسدود ساختند. آنان می گفتند که واقعات اختطاف و ناامنی افزایش یافته و جان صرافان و سرمایه گذاران سایر سکتور ها، در امان نیست.

صرافان سرای شهزاده همچنان حکومت را به بی کفایتی در کار تحکیم امنیت متهم ساختند. اعتراض دیگر آنان، علیه موانع امنیتی در اطراف محکمۀ استیناف کابل بود که به گفتۀ آنان، مشکلاتی را بر سر راه سرای شهزاده نیز به وجود آورده است.

خان محمد باز، رئیس اتحادیۀ صرافان در مصاحبه با صدای امریکا گفت که واقعات اختطاف، همه روزه رخ میدهد و پول صرافان به سرقت میرود که این وضعیت غیرقابل تحمل است.

آقای باز، واقعه ای را مثال آورده و گفت که چهارشنبۀ گذشته، رهزنان از صرافی که از جلال آباد به سوی کابل می آمد، در مربوطات ولسوالی سروبی، پول اش را غارت کردند. رئیس اتحادیۀ صرافان در این رویداد مسئولان امنیتی در محل را مقصر خوانده و افزود که مسئولان امنیتی با دزدان همدست شده بودند.

آقای باز اضافه کرد سه تن از رهزنانی که "با قوماندانی امنیۀ ولسوالی سروبی روابط نزدیک دارند"، از سوی صراف و شاهدان عینی شناسایی گردیده و اکنون در قید قوماندانی امنیۀ ولایت کابل اند.

رئیس اتحادیۀ صرافان هشدار داد که اگر به مشکلات آنان رسیدگی صورت نگیرد، ممکن در آینده باز هم به مظاهرات و اعتصاب دست بزنند.

مصاحبۀ کامل با رئیس اتحادیۀ صرافان:

رئیس اتحادیۀ صرافان سرای شهزاده
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:18 0:00

XS
SM
MD
LG