لینک های دسترسی

Breaking News

احضار اعضای کمیتۀ اضطرار به ولسی جرگۀ افغانستان


احضار اعضای کمیتۀ اضطرار به ولسی جرگۀ افغانستان

ولسی جرگۀ شورای ملی افغانستان مسؤولین وزارت خانه ها و نهاد های مستقل عضو کمیتۀ اضطرار را به کمیسیون منابع طبیعی و محیط زیست ولسی جرگه احضار کردند تا در مورد کارکرد های شان در خصوص خشکسالی به کمیسون یاد شده معلومات دهند.

عبیدالله رامین، رئیس کمیسون منابع طبیعی و محیط زیست ولسی جرگه گفت که بیشتر از ۹۰ در صد ساحات کشت للمی به اثر خشکسالی متاثر شده و کمبود شدید مواد خوراکی انسانی و حیوانی محسوس است.

فاطمه گیلانی، رئیس جمعیت سره میاشت افغانی می گوید که آن اداره مسؤولیت ساحاتی را به دوش گرفته است که در آن جنگ و خشکسالی هر دو موجود می باشد. وی گفت که برای ۱۸ هزار خانواده در دو مرحله کمک های مواد خوراکی صورت گرفته و ارسال این کمک ها به ساحات دور دست نیز ادامه دارد.

احضار اعضای کمیتۀ اضطرار به ولسی جرگۀ افغانستان
احضار اعضای کمیتۀ اضطرار به ولسی جرگۀ افغانستان

جارالله منصوری، وزیر انکشاف دهات گفت که در اثر خشکسالی ها مشکلاتی چون کمبود آب آشامیدنی، قلت آب زراعتی، کاهش علوفه حیوانی و مشکلات مواد غذایی انسانی موجود می باشد.

سلیم قندوزی، معین وزارت زراعت و مالداری افغانستان گفت که در ۱۴ ولایت خشکسالی زده ۶.۲ میلیون نفر متأثر شده است. وی از توزیع مساعدت ها به این افراد خبر داد.

به گفتۀ وی در هفته آینده توزیع کمک ها در ولایات بامیان و دایکندی و به تعقیب آن در ولایات غور و بادغیس نیز آغاز خواهد شد.

انجینر احمد شاه وحید، معین ساختمانی و زیربنا های وزارت فواید عامه افغانستان گفت که ۲۶۱ نقاط آسیب پذیر در تمام افغانستان شناسایی شده که در موسم زمستان متاثر می شود. وی گفت که وزارت فواید عامه برای رسیدگی به موقع به این مشکلات، قرارداد هایی را با سکتور خصوصی امضا کرده است، و در امتداد تونل سالنگ در ۱۳ نقطۀ اضطراری آمادگی های مکان، اعاشه و اباطه و مواد محروقاتی گرفته شده است.

XS
SM
MD
LG