لینک های دسترسی

Breaking News

'قربانیان کووید۱۹ در امریکا تا پایان امسال به بیش از ۴۱۰ هزار نفر می‌رسد'


انستیتیوت سنجش و ارزیابی پوهنتون واشنگتن پیش‌بینی کرده است که تا تاریخ اول جنوری سال ۲۰۲۱ ممکن بیش از ۴۱۰ هزار امریکایی پس از ابتلا به کووید۱۹ جان دهند.

این انستیتیوت گفته است که این پیش‌بینی بر اساس رقم مرگ و میر روزمره، سرد شدن هوا و کاهش توجه مردم به رعایت رهنمود‌های صحی صورت گرفته است.

بر اساس این پیش‌بینی تا اول ماه دسمبر، کووید۱۹ روزانه جان در حدود ۳۰۰۰ نفر را خواهد گرفت.

این نهاد که خود را مرکز تحقیقات مستقل عنوان می‌کند، پیش از این پیش‌بینی کرده بود که تا تاریخ اول دسمبر امسال شمار مرگ و میر در امریکا به ۳۱۷ هزار و ۶۹۷ نفر خواهد رسید.

ایالات متحده تا صبح امروز ششم سپتمبر (۱۶ سنبله) از مرگ ۱۸۸ هزار و ۵۵۳ نفر و از ابتلا بیش از ۲.۲ میلیون نفر به کووید۱۹ خبر داده است.

اگر پیش‌بینی جدید درست باشد، در حدود ۲۲۲ هزار نفر تا اول دسمبر جان خواهند باخت.

با آنهم این انستتیوت گفته است که اگر پوشیدن ماسک در سراسر جهان حتمی شود، شمار مرگ و میر پیش‌بینی شده به نصف کاهش خواهد یافت، اما اگر قیود رفع شود، تا سال نو مرگ و میر ناشی از کووید۱۹ بلند تر از رقم پیش‌بینی شده خواهد شد.

کروناویروس نخستین بار در شهر ووهان ایالت هوبی چین در دسمبر ۲۰۱۹ شیوع یافت و سپس به همه‌گیری مرگبار جهانی مبدل گشت.

آمار پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده امریکا نشان می‌دهد که تا روز یکشنبه ششم سپتمبر (۱۶ سنبله) کووید۱۹ جان بیش از ۸۸۰ هزار نفر را در سراسر جهان گرفته و اضافه از ۲۶ میلیون و ۹۰۹ هزار نفر دیگر به آن مصاب شده اند.

XS
SM
MD
LG